SAMANDAĞ DA CUMHURİYET BAYRAMI TÖRENLE KUTLANDI

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları, Cumhuriyet Alanında Atatürk Anıtına Kaymakamlık, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı tarafından çelenk sunma töreni ile başladı.
SAMANDAĞ DA CUMHURİYET BAYRAMI TÖRENLE KUTLANDI
Kutlama töreni,  Kaymakamlık  Makamında Kaymakam  Süleyman ÖZÇAKICI ‘nın tebriklerin kabulü ile devam etti. Tebriklerin kabulünün ardından, Cumhuriyet Bayramı kutlama programı Cumhuriyet Alanında gerçekleştirildi. Cumhuriyet alanında düzenlenen programda; İlçe Kaymakamı Sayın Süleyman ÖZÇAKICI,  Garnizon Komutanı Jandarma Yzb.Metin GEZER, Belediye Başkanı Mithat NEHİR törene katılanların bayramını kutladılar . İlçe Kaymakamı Sayın Süleyman ÖZÇAKICI yaptığı konuşmasında; “Saygıdeğer  Samandağlılar, Değerli mesai arkadaşlarım,  Sevgili Gençler  Bugün Büyük Devlet Adamı Atatürk’ün önderliğinde , milletimizin , tarihin kaydettiği en şanlı mücadelelerden biri olan “Kurtuluş Savaşı”nı kazanarak, Çağdaş Türkiye Cumhuriyeti Devletini kurma iradesini, geri dönülmez bir kararlılıkla dünyaya ilan ettiği günün 90. Yıldönümüdür.    Bugün milletçe hak etmenin ,milletçe var olmanın, milletçe ebedi olmanın onurunu, heyecanını, 76 milyon yurttaşla birlikte Samandağımızda da yaşadığımız gündür. Hepimize kutlu olsun. 
 
 Samandağ Atatürk Anadolu Lisesi, Zübeyde Hanım Ortaokulu, Ulubatlı Hasan Ortaokulu ve Adem Nural İlkokulu öğrencileri tarafından okunan şiirlerin ardından program halk oyunları gösterileri ile 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla okullar arasında düzenlenen Şiir, resim ve Kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesiyle  sona erdi.