SAMANDAĞ DA GİRİŞİMCİLİK KURSU

“Düzenlenen Uygulamalı Girişimcilik kursu Bugün 8.sini başlatıyoruz. Böylece Toplam 240 Kişi Kursiyerimize Uygulamalı Girişimcilik Belgesini Vermiş Olacağız.

SAMANDAĞ DA GİRİŞİMCİLİK KURSU
Samandağ Belediyesi olarak biz sosyal belediyecilik anlayışını önemsiyoruz. Ülkemiz geneline baktığımız da işsizlik oranının her yıl arttığını görüyoruz. Belediyeler kurumsal olarak İlçe veya İl’in kanalizasyon, yol ve benzeri hizmetler ne kadar önem arz ediyorsa İnsanların sosyo – ekonomik, sosyo – kültür alanları da aynı derecede eş değerdir. İnanların iş istihdamı ve geçim derdine minimum derecede olsa da fayda sağlasak bile yürüdüğümüz yolun doğru olduğu gerçeğini objektif olarak görmüş olacağız.'Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi, girişimcilik kültürünü yaygınlaştırmak ve girişimcileri iş planı kavramı ile tanıştırarak başarılı işletmelerin kurulmasını sağlamak amacı ile verilir.
Eğitim sonunda girişimci adaylarının kendi iş fikirlerine yönelik iş planlarını hazırlayabilecek bilgi ve deneyimi kazanmaları hedeflenir.' 'Uygulama Girişimcilik Eğitimine katılmak ve başarılı olmak Girişimcilik Destek Programı kapsamında Yeni Girişimci Desteği alınabilmesi için ön şartlardan biridir.' Samandağ belediyesi ve KOSGEB işbirliği ile düzenlenen, Mustafa Bozcan tarafından verilecek olan Uygulamalı girişimcilik eğitimi 12/02/2015 tarihinde başlayıp 28/02/2015 tarihinde sona erecektir. Girişimcilik eğitimini başarıyla tamamlayan girişimciler hazırlayacakları iş planlarını KOSGEB'e sunarak 3O.OOO TL'ye kadar hibe ve 70.OOO TL'ye kadar faizsiz kredi desteğinden yararlanarak işini kurabileceklerdir.'     İnanıyorum ki çalışkan insanımız her türlü zorluğun üstesinden gelecek ve iş sektörlerinde başarılı çalışmalar yapacaktır ve biz Samandağ Belediyesi olarak her türlü desteği yapacağız. Girişimci adaylarına başarılar diliyorum.”