SAMANDAĞ DA HALK YOL KAPATTI

Samandağ ilçesinde bir grup, sık sık trafik  kazası meydana geldiği için üst geçit yapılmasını istedikleri karayolunu trafiğe kapattı.
SAMANDAĞ DA HALK YOL KAPATTI

Samandağ ilçesine bağlı Koyunoğlu beldesinde yaşayan vatandaşlar, sürekli kazaların yaşandığı Antakya-Samandağ karayolunda eylem yaptı. ‘Refüjsüz yol istemiyoruz’ ve ‘trafik cinayetlerine son’ sloganları atarak yolu trafiğe kapatan grup, karayoluna üst geçit, refüj ve kaldırım yapılmasını istedi.Burada grup adına konuşan Halil İbrahim Özgün, söz konusu karayolunda yapılan çalışmaların 5 yıldır tamamlanamadığını belirterek, “Mevzubahis yol, Türkiye’nin en işlek ilçeler arasındaki yollarından bir tanesidir ve istikameti boyunca yoğun yerleşim mevcuttur. Karayol bu haliyle yayalar için ölüm saçmaktadır. Bir yaya için, bu yol üzerinde yürümek ölümle dans etmek halini almıştır. Karayolu yalnızca motorlu taşıtlar için değildir. Taşıtlardan ziyade yayalar düşünülmelidir. Ne yazık ki bu aymazlık yahut umursamazlık, çok sayıda canımıza mal olmuştur” dedi.

SAMANDAĞ DA HALK YOL KAPATTI haberi 19 Temmuz 2013 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  23610 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle