SAMANDAĞ DA PATLAMA

sabah saat 08:00 sularında, Samandağ’da Çevlik balıkçı barınağı yakınlarında, denizde gerçekleşen patlamada 1 askerimiz yaşamını yitirirken, balıkçı vatandaşımız da yaralandı.
SAMANDAĞ DA PATLAMA
Patlama haberi üzerine Hatay Valimiz Ercan Topaca, Samandağ belediye başkanımız Mithat Nehir, Samandağ CHP ilçe başkanımız İbrahim Aydoğan, diğer resmi yetkililer ve vatandaşlarımızla görüşerek patlama hakkında bilgi edindim.İlk edindiğim bilgilere göre; Çevlik balıkçı barınağının yaklaşık 1 mil açıklarında, içinde iki ceset olan başıboş bir tekneyi gören bir balıkçı, durumu 158 ihbar hattı üzerinden derhal sahil güvenlik komutanlığına bildiriyor. Samandağ Sahil Güvenlik Komutanlığı gelen ihbar üzerine, keşif amaçlı bir askeri botu olay yerine gönderiyor. Askeri yetkililer olay yerine vardıklarında içinde iki kişinin bulunduğu ve gemilerde kurtarma filikası olarak kullanılan,  cansal olarak da  tabir edilen tekneyi görüyorlar. Teknede bağlı vaziyette iki kişinin seslere tepki vermemesi ve yüzlerindeki morluklardan şahısların ölü olduğu anlaşılıyor. Askerler durumu derhal savcılığa bildiriyorlar. Savcının “olanağınız varsa tekneyi karaya çekin” talimatı üzerine tekne karaya çekilmek isteniyor.Keşif amaçlı gönderilen botta yeterli donanım bulunmadığı için, balıkçı teknesinden içinde ceset olan teknenin çekilmesi için yardım isteniyor. Söz konusu tekne balıkçı teknesine bağlanarak çekilmek isteniyor. Ancak botun altında içinde patlayıcı düzeneği olan mavi bir bidon olduğu ilk etapta fark edilmiyor. Tekne çekilmek için üzerindeki halat kesilmek istendiği sırada bir patlama gerçekleşiyor ve  maalesef bir askerimiz patlamayla beraber şehit olurken balıkçılık yapan vatandaşımız ise yaralanıyor. Bu üzücü olayda tek tesellimiz yaralı vatandaşımızın olayı hafif yaralarla atlatması ve hayati bir tehlikesi bulunmamasıdır.Buradan şehit askerimize rahmet kederli ailesine başsağlığı dilerken yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum.Patlayıcı tuzağın kim veya kimler tarafından gerçekleştirildiği henüz tam olarak tespit edilememiş, incelemeler sürüyor. 
SAMANDAĞ DA PATLAMA haberi 23 Mayıs 2016 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay muhabirimiz Hatice Ekmekçi adına  tarafından  1955 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle