SAMANDAĞ EĞİTİM SEN BİR AYDIR EYLEMLERDE

Kamu Personel yasasına ilişkin tepkilerini yaklaşık bir aydan beri sürdüren Hatay Samandağ Eğitim-Sen üyeleri, toplumun neden sessiz kaldığına dikkat çektiler.
SAMANDAĞ EĞİTİM SEN BİR AYDIR EYLEMLERDE

AKP’nin 10 yıllık iktidarında Türkiye’nin her karışını sata sata sıfırı tükettiğine vurgu yapan Samandağ Eğitim-Sen üyeleri, ‘Bir aydır alanlardayız. Bir aydır okullarımızın, bizim olan okulların önündeyiz. İş güvencemiz için, performans değil toplu sözleşme, Tüccar değil, öğretmeniz, kapıkulu değil emekçiyiz demek için alanlardayız’ görüşünü dile getirdiler.

Haklı olan seslerine ses katmak için alanlarda olduklarını kaydeden Samandağ Eğitim-Sen üyeleri, yaptıkları açıklamada şu görüşlere yer verdiler: 10 yıllık AKP iktidarı memleketin her karışını sata sata sıfırı tüketti. Bu güne kadar yalandan ekonomiyi ülkeyi parsel parsel satarak ayakta tutmaya çalışan bu iktidar satacak bir şeyi kalmayınca gözünü milyonların reddedemeyeceği ve mecbur olduğu eğitime dikti. Çünkü kendi deyimi ile bu alan bakir bir alandı. İşte bu bakir ve devasa alanı sermayeye peşkeş çekmeye hazırlanırken biz eğitim emekçilerinin elbette karşı duracağını biliyordu ve önlem alması gerekiyordu. İşte bu nedenle Kamu Personel Yasa Tasarısını gündeme soktu. Bu tasarı ile diğer kamu emekçileri gibi hem biz eğitim emekçilerinin örgütlü gücü olan sendikaları işlevsizleştirecek hem de Performans Kriterleri ile dilediğinin işine son verecek ve kendi kadrolarını oluşturacaktı. Gelin üretenin gücünü AKP’ye gösterelim. Gelin birbirimizin sesine ses verelim.

Bu vesile ile bir ayı aşkın süredir devam eden “iş güvencemize sahip çıkacağız.”Samandağ Eğitim-Sen üyeleri, eylemlerinin bir devamı olarak 23 Ocakta Samandağ Yetimler Düğün salonunda düzenleyeceğimiz Erdal Bayrakoğlu konserine herkesin katılımını beklediklerini açıklamalarında yer verdiler.