SAMANDAĞ EĞİTİM-SEN HOPA DAKİ OLAYLARI KINADI

Eğitim-Sen Samandağ Temsilcisi Esat Kudret, Hopa'da emekli öğretmen Metin Lokumcu'nun kalp krizi geçirip yaşamını yitirmesine neden olan polis saldırısını kınadıklarını söyledi.
SAMANDAĞ EĞİTİM-SEN HOPA DAKİ OLAYLARI KINADI
  Kudret, Eğitim-Sen üyeleriyle, Oytun alanında gerçekleştirdikleri toplantıda yaptığı konuşmada, son günlerde tüm demokratik hak ve özgürlük taleplerinin polis şiddetiyle bastırılmaya çalışıldığı öne sürdü.
     AK Parti'nin saldırıları ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın kışkırtıcı sözlerinin her geçen gün arttığını iddia eden Kudret, şöyle devam etti:
 

     ''AKP'nin Hopa'da gerçekleştirdiği miting öncesinde, iktidarın politikalarına, özellikle bölgede kurulması planlanan HES'lere yönelik tepkilerini dile getiren Hopa halkına gazla, tazyikli su ve copla acımasızca müdahale edilmiştir. Polisin saldırısı sonucu onlarca vatandaşımız yaralanırken, gazın etkisinin yanı sıra polisin darp etmesi sonucu Eğitim Sen eski üyesi, emekli öğretmen Metin Lokumcu kalp krizi geçirerek yaşamını yitirmiştir. Metin Lokumcu'nun polis şiddeti sonucu hayatını kaybetmesini protesto edenlere önceki gün Ankara'da ve İstanbul'da da sert müdahalelerde bulunulmuştur.''
     Konuşmalarda sonra slogan atan grup olaysız bir şekilde dağıldı.