SAMANDAĞ FESTİVALİ BAŞLIYOR

 Samandağ Kalkındırma Derneği İle Akdeniz Kültür ve Dayanışma Derneği'nin her yıl geleneksel olarak düzenlediği SAMANDAĞ EVVEL TEMMUZ KÜLTÜR SANAT FESTİVALİ  Başlıyor.
SAMANDAĞ FESTİVALİ BAŞLIYOR
 Samandağ Kalkındırma Derneği Başkanı Adil Nural,  Derneğin kuruluşundan bu yana her sene bir önceki seneyi aşacak düzeyde etkinlikler düzenlemeğe gayret ettiklerini, Festival i Türkiye çapında tanınan bir festival haline getirdiklerini. dolayısıyla da Samandağ'ın  Türkiye'de tanıtılmasına katkı sağlayacak çalışmalara destek olduklarını bildirdi. Dernek yönetiminden yapılan açıklamada bugün başlayıp 14 Temmuz’da sona erecek etkinliklerin programıyla ilgili şu bilgiler verildi: “Bu yıl 2 ile 14 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşecek olan festivalde gündüz etkinlikleri yanı sıra gece etkinlikleri de yer alacak.Gündüz etkinliklerinde kadından gençliye, azınlıklardan, sanata, Türkiye, Ortadoğu ve dünyada ki siyasal sürece kadar günümüz ekonomik, sosyal, kültürel ve siyasal sorunların tartışılacağı zengin bir kadro ile gündemi takip eder bir noktadan ufuklarını paylaşacak yazarlarla birlikte olacağız. Gezi Parkı Dayanışma komitesinden de konuklarımız olacak. Gece etkinliklerinde ise yerel ve ulusal sanatçılarımızın sahne alacağı konserler yer edecek. 2 Temmuz Koyunoğlu Beldesi, 5 Temmuz Yaylıca Beldesi, 8-9 Temmuz Mağaracık Beldesi, 9-10 Temmuz Tekebaşı Beldesi'nde festival kapsamında etkinlikler düzenlenecektir. Etkinliklerde Arapça Tiyatro Grubu Mesreh el-Emel, Grup Nidal, Nihat Çay, Yılmaz Özbek, Grup Katre, Sula, Grup Praksis gibi yerel motifler yer alacak. Deniz Sitesinde gerçekleşecek akşam programında; 11 Temmuz'da Cevdet Bağca, 12 Temmuz'da Kardeş Türküler, 13 Temmuz'da Hozan Beşir güzel ezgilerini seslendirecek. 14 Temmuz'da ise finali Haluk Levent ile gerçekleştireceğiz. Ayrıca Samandağ Halkevi katkılarıyla da; 6-7 Temmuz tarihlerinde masa tenisi turnuvaları ile 5-6-7 Temmuz tarihleri arasında satranç turnuvası düzenlenecek. Bu güne kadar festivale katkı sağlayan sponsorlarımıza, duyarlılık gösterip emeğini paylaşan herkese ve Samandağ halkına teşekkürü bir borç biliriz. Bütün halkımızı bu güzel festival atmosferini paylaşmaya davet ediyoruz.”
SAMANDAĞ FESTİVALİ BAŞLIYOR haberi 03 Temmuz 2013 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  87680 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle