SAMANDAĞ HALK YİNE YOLU TRAFİĞE KAPATTI

Koyunoğlu İlköğretim okulu önünde yine trafik kazası meydana geldi, kaza sonucu bir öğrenci ağır yaralandı, halk önlem alınmadığı gerekçesiyle yolu keserek tepki gösterdi.
SAMANDAĞ HALK YİNE YOLU TRAFİĞE KAPATTI

Dün öğle saatlerinde meydana gelen kazada Koyunoğlu ilköğretim 3. Sınıf öğrencisi Eylül Beyazgül okulun önünden karşı tarafa geçmek isterken henüz sürücüsünün kimliği belirlenemeyen motosikletin çarpması sonucu ağır yaralandı.

Beyazgül, kazadan hemen sonra önce Samandağ Devlet Hastanesi hemen ardından Antakya Devlet Hastahanesi’ne kaldırıldı. Yapılan müdahaleler sonucunda Beyazgül’ün hayati tehlikeyi atlattığı belirtildi.

Kazayı duyan belde halkı okul önünde toplanarak tepkilerini yol kesme eylemiyle dile getirdiler. Yaklaşık iki buçuk saat süren eylem sırasında halk; yetkililere seslenerek; “en son bize öğrenciler için üst geçit yapılacağı sözü verildi. Çocuklarımızın başına bir şey gelmeden yapılması gereken düzenlemeler için elimizden geleni yaptık. Bize burada 2 adet trafik lambası konuldu fakat bunlar düğme ile çalışıyor. Yani buradan geçen hiçbir araç bu ışıkları dikkate almıyor. Bu kaçıncı kaza? Bu kaçıncı can pazarı? Biz, bizlere verilen sözlerin yerine getirilmesini istiyoruz. Biz, artık çocuklarımızın canı yanmasın istiyoruz. Biz çocuklarımız okula giderken içimiz ürpersin istemiyoruz. Biz çözüm istiyoruz. Nerde bizim haklarımızı savunanlar? Yetkililer kim?” ifadelerine yer verdiler.

Güvenlik önlemi alan Jandarma, halkı teskin etmeye çalışarak yolu açmalarını istedi. Fakat kitlenin tepkisini sürdürdüğü gözlendi.

Halk bir süre sonra olaysız bir şekilde dağıldı.