SAMANDAĞ HALKI OKUL ÇIKIŞ SAATLERİNDEN ŞİKAYETÇİ

Hatay’ın Samandağ İlçesi’nde yeni eğitim yılında okul çıkış saatlerinin geç olmasından velileri rahatsız ettiği belirtildi.
SAMANDAĞ HALKI OKUL ÇIKIŞ SAATLERİNDEN ŞİKAYETÇİ

Kamuoyunda 4+4+4 olarak bilinen ve zorunlu eğitimi 12 yıla çıkaran eğitim sisteminde başlayan yeni uygulama ile okullardaki saat çıkışları problem yarattığını öne süren veliler bir çözüm getirilmesini istediler.

Pazartesi günleri akşam saat 18.20 de diğer günlerde 17.30 da okuldan çıkan öğrencileri velileri, havanın karanlık olmasından dolayı çocuklar için geç bir saat olduğunu dile getirerek, bu duruma son derece tepkili olduklarını, çocuklarını daha erken almak istediklerine dair okul müdürlüğüne yaklaşık 200, 250 dilekçe vermelerine rağmen,2 aydır sonuç alamadıklarını öne sürdüler.

Öğrenci velileri, çıkış saatleriyle ilgili olarak yetkililerin bu duruma el atmalarını ve sorunu derhal çözmelerini isterken, ‘Her veli çocuğunu okuldan alamıyor 5,6 yaşındaki çocuk tek başına nasıl eve gitsin?’ şeklinde sitemde bulundular.

Velilerin geç saatlerde verilen eğitimin ne kadar yararlı ve faydalı olacağına açıklık getirilmesini isterken, geç saatlerde çıkan öğrencilerde bu durumun korku ve endişe yarattığını dile getirdiler.

Veliler ayrıca, eve geç giden öğrencinin dinlenmesi, yemeğini yiyip ödevini yapması ve saat 9.30 da yatması gerektiği düşünüldüğünde bu uygulamanın çocuğun yararına olmadığını ortaya koyduğuna dikkat çekerek, mutlak bir çözüm getirilmesini açıklamalarında yer verdiler.