SAMANDAĞ HALKININ SORUNLARINI EN İYİ BEN BİLİRİM

Milliyetçi Hareket Partisi Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mete ASLAN, Yaklaşan 30 Mart Yerel Seçimleri Öncesi Ziyaretlerine Doğup Büyüdüğü Samandağ İlçesinde Devam Etti.
SAMANDAĞ HALKININ SORUNLARINI EN İYİ BEN BİLİRİM

Ziyaretlerine Daha Sonra Samandağ Esnaf Odasında Devam Eden Aslan, Samandağ ilçesinin mevcut sorunlarını bildiğini İskenderun’u bugün geldiği noktalara getirirken iktidarın gücü ile bir şeyler yapmadığı Kendi plan ve projelerimizi uzman kadromuz ile hayata geçirmeye çalıştık. Bunu da başardık. Samandağ’ın da sorunlarını çok iyi biliyorum. Birçok eksikliğinizin olduğunu görüyorum dedi.

Ak Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı olan Eski Adalet Bakanı ve Ak Parti Hatay Milletvekili Sadullah Ergin’in projelerinin ise ‘yalandan ibaret’ olduğunu ifade eden Mete Aslan; “her gün bir proje ile vatandaşlara vaatler verildiğini görüyorum. Ancak şunu söyleyeyim bu söylenen projeler Sadullah Bey’in değil! Bunlar hükümetin projeleri. Hükümetin zaten yapması gereken hizmetlerdir bunlar. Bakın söylenen, anlatılan her bir proje de istihdam alanından bahsediyorlar. Sürekli vatandaşlarımıza çocuklarınızı iş sahibi yapacağız diyorlar. Sormazlar mı Adama. 13 yıldır İktidar 4 yıldır da Bakanlık Yaptın İstihdam Yaratıp İşsizlik Sorununu Çözmek İktidarın Görevidir İktidar Döneminde Bu Sorunu Çözemeyen Sayın Bakan Bu Sorunu Büyükşehir Belediye Başkanı Olduğunda Mı Çözmeyi Planlıyor. Kandırmayın Artık Halkı Bizler bu vaatlere kanmayacağız. Yapılanlar ortada. Bu ülke de yaptığınız yolsuzluklar ortada. Bu vatandaşı düşürdüğünüz haller ortada Biz bu yalanlara en büyük cevabı 30 Mart günü vereceğiz dedi.
 
Türkiye’nin gidişatını beğenmediği için tekrardan politika içerisinde yer aldığını belirten Aslan; “Ben Türkiye’nin gidişatını beğenmediğim için bu milletin kandırıldığı, aldatıldığı bir dönem de ve basına ve çalışanlarına kurulan baskı, yargıya kurulan baskı, Türk subaylarına kurulan baskıyı gördüğüm için tekrardan politika içerisinde yer aldım. Ve Milliyetçi Hareket Partisi’nin Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak karşınızdayım.Bilirsiniz ki krallıkta idare edilen yerlerde gider. Diktatörlüğe rahmet okutacak uygulamalar görüyoruz memlekette. Bazıları sert sever bazıları yumuşak. Benim meselem seçmenlerle değil. Benim bir lafım vardır Türkiye’nin %95’i vatan severdir. Doğusuyla, batısıyla, güneylisiyle  nereyi tutarsanız tutun bu ülke de herkes vatanseverdir. Efendim MHP’li değil. Olabilir. Vatanı sevmenin amblemimi olur. Ama netice itibariyle bir yerlerde birleşmek ve yoğunlaşmak mecburiyetindeyiz. Doğu meselesini görüyorsunuz. Suriye meselesini görüyorsunuz. Bizler de ilkeli olmak mecburiyetindeyiz. Belediye kanunu gerek Büyükşehir gerekse normal belediye kanunu incelediğiniz zaman belediye başkanlarının ve belediye meclis üyelerinin görevlerini yazar, yetkilerini yazar.Arkadaşlarıma bakıyorum bakanlarla, başbakanın projeleriyle halka vaatte bulunuyorlar. Eğer merkezi hükümetin projeleri ile bu iş yürüyecekse büyükşehir, belediye başkanlarına veya meclis üyelerine ne gerek var. Yetkiniz de olmayan bir konuyu kendiniz yapacakmışsınız gibi halka sunup aldatmanın bir anlamı yok. Ak Partili’ de olsanız CHP’li de olsanız MHP’li de olsanız buna hakkınız yok” şeklinde konuştu.