SAMANDAĞ İLÇE KAYMAKAMI ÖZÇAKICI:

SAMANDAĞ İLÇE KAYMAKAMI ÖZÇAKICI: -''BUNDAN SONRA HERKES ARAZİSİNİ SİGORTALAYARAK ÜRÜNÜ İLE İLGİLİ KAYGISI OLMAYACAK
SAMANDAĞ İLÇE KAYMAKAMI ÖZÇAKICI:
Hatay'ın Samandağ ilçe Kaykamamı Süleyman Özçakıcı, bundan sonra herkesin arazisini sigortalayarak ürünü ile ilgili kaygısı olmayacağını söyledi.
     Özçakıçı, Barikan Tesisleri'nde Tarım Sigortaları Havuzu (TARSİM) Samandağ ilçesinde doğal riskler sonucunda bitkisel ürünleri ve süt sığırları zarar gören üreticilere yapılan ödemeler etkinliğinde, tarım sektörünün afet konusunda çok hassas bir sektör olduğunu söyledi.
     Samandağ'ın tarıma bağlı bir ilçe olduğunu ifade eden Özçakıcı, ''Samandağ halkı çalışkan bir halk. Bakanlığın desteği ve sizlerin katkılarıyla bunların sağlanması çok önemli. Bundan sonra herkes arazisini sigortalayarak ürünü ile ilgili kaygısı olmayacak. Bunun bir örnek olmasını diliyorum. Ayrıca toplantının ilçemizde gerçekleşmesi sevindirici'' diye konuştu.
     Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir de, tarımla uğraşan ilçeye ciddi bir imkan sunulduğunu belirterek, ''Bu imkanların hayvancılıkta da tanınmasını istiyorum. Veteriner olmamdan dolayı vatandaşın bu konuda ki sıkıntılarını gayet iyi biliyorum. Besicilikte de sigortanın olması çok iyi olacak'' dedi.
     TARSİM Genel Müdürü Bülent Bora ise doğal risklerden zarar gören üreticilerin yaralarını sardıklarını ifade etti.
     Fırsat buldukça üreticilere ödemelerini bizzat yapmaya ve onların mutluluğunu paylaşmaya çaba gösterdiklerine dikkati çeken Özçakıcı, ''Samandağ'da, fırtına ve dolu risklerine karşı zarar gören 4 üreticiye toplam 29 bin 876 TL'lik hasar ödemesi yapıldı. Hiçbir üreticimizin zarara uğramasını arzu etmeyiz. Ancak, zararlarının büyük bölümünü karşılayarak yaralarını sardığımız için de mutluyuz'' dedi.
     Samandağ'da zarar gören Edip Kılınç, Ferid Havare, Mikail Düzel ve Nehdet Yükler'e temsili çekleri teslim edildi.
     Törene, Samandağ İlçe Tarım Müdür Vekili Selahattin Hadimoğulları, TARSİM Adana Bölge Koordinatörü Yaşar Bişgin, Tarım Kredi Mersin Bölge Müdür Yardımcısı Kadir Çimen, Samandağ Ziraat Odası Başkanı Selim Kamacı, sivil toplum kuruluşlarının yöneticileri, muhtarlar ve üreticiler katıldı.