SAMANDAĞ KAYMAKAMLIĞINDAN SAHİL TEMİZLİĞİ

Samandağ Kaymakamlığı tarafından 6 ay sürecek Samandağ sahil temizliği 100 işçi ve 15 iş makinesiyle başladı.
SAMANDAĞ KAYMAKAMLIĞINDAN SAHİL TEMİZLİĞİ
  Letonya gazinosundan boğaz bölgesine kadar olan alanda yapılan temizlik çalışmalarına, Samandağ Merkez ve belde belediyelerinden işçi ve iş makineleri katılırken, Samandağ Turizm altyapı birliği çalışmaya 40 işçiyle destek verdi.
     Samandağ kaymakamlığı tarafından 6 ay boyunca sahil temizliği için İŞKUR istihdam ettiği 20 işçi de yapılan çalışmaya katılarak işbaşı yaptı.
     Çalışmaları yerinde izleyen Kaymakam Süleyman Özçakıcı, şunları söyledi:
     ''Dünyada ender bulunan sahillerden birisine sahibiz. Kirlilik nedeniyle bu sahili yeterince değerlendiremiyoruz. Bu konuda Kaymakamlığımızca İŞKUR'a sunulan proje çerçevesinde, Çevlik Turizm Bölgesi, Samandağ sahili, Titus Tüneli, Sen Simon Manastırı, Musa Ağacı ve önemli turizm noktalarımda 6 ay süresince istihdam edilmek üzere 20 temizlik elemanı alınmıştır. Sezon başlangıcı olması nedeniyle, bugün bu işçilere ek olarak, Samandağ merkez ve tüm belde belediyelerinden makine ve işçileriyle katılımı sağlandı. Samandağ Turizm Altyapı Birliğinin bugün gönderdiği 40 işçi dahil toplam 100 işçi ve 15 iş makinesiyle sahil temizlik çalışmasına başlanmıştır.''
     İlçedeki denizin sadece sahilde sınırı olan belde ve belediyelerin değil, tüm Samandağ'ın ortak değeri olduğunu ifade eden Özçakıcı, şunları kaydetti:
     ''Önümüzdeki günlerde Samandağ sahilini yumurtlama alanı olarak kullanan deniz kaplumbağalarını bekliyoruz. Özellikle temizlik yapılan bu alan yaklaşık 150-200 arası kaplumbağa yuvasının olması açısından önemli bir üreme alanıdır. Bu faaliyet aynı zamanda önümüzdeki günlerde burada üreme yapacak olan deniz kaplumbağaları için önemli bir hazırlık olacaktır.''