SAMANDAĞ SAHİLİ TERTEMİZ

Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, Gazetecilerle bir araya gelerek sohbet toplantısı yaptı. 
SAMANDAĞ SAHİLİ TERTEMİZ

Nehir Dervişan Turistik Tesislerinde kahvaltılı gerçekleşen toplantıda kıyı şeridi ve sahil temizliği hakkında bilgi veren Başkan Nehir, ”Samandağ Belediyesi kum temizleme aracı ile her gün sahil temizliği yaparak kumsalı temiz tutmaya çalışıyoruz, Sahilimiz şuan tertemiz. Ayrıca Kaymakamlık tarafından sahilin temizlenmesi konusunda çalışmaları sürüyor” dedi.

Belediye olarak imkânları dahilinde ve ellerinden geldiği kadarıyla kumsalı temiz tutmak için emek sarf ettiklerini belirten Başkan Nehir, ”Son yıllarda sahilimiz eskisinden daha temiz. Samandağ Deniz ve Çevlik sahillerinin temizlik kampanyalarına rağmen kirlilikten kurtarılamamasının temel nedeni açık deniz olmasıdır. Bunun nedeni de yük gemilerinden atılan çöpler.
 Ayrıca Asinin taşıdığı kirlilik en önemli gerekçedir. 2006 da Samandağ sahili, yapılan bir araştırmaya göre; katı atıklar bakımından Dünyanın en kirli ikinci sahili olmuş. Köylerden uygunsuz çöpler denize dökülüyor. Yanlış bir hareket. Kum temizleme makinesi aldık. Sahil temizleme çalışmalarımız sürüyor. Sahil Kirliliği ile ilgili çalışmalarımızın sürdüğünü kamuoyuna paylaşama istedik” şeklinde konuştu.

BÜYÜKŞEHİR SÜRECİ SIR GİBİ SAKLANDI

Gazetecilerin, Hatay’ın Büyükşehir olmasını nasıl değerlendiriyorsunuz? Sorusunu cevaplandıran Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, “Büyükşehir projesi burada yaşayan insanlara sorulması gerekirdi. Sorulmadan yapıldı. Büyükşehir süreci sır gibi saklandı. En azından insanların fikri sorulmalıydı. Nasıl olur nasıl edilir diye. Çalışma çok yanlış. Bu yanlış çalışma toplumdan gizlenen ve toplumu dışlayan bir çalışmaydı. Çok ciddi sıkıntılar yaratacak. Yetki çatışması çıkacak” açıklamasında bulundu.

SAMANDAĞ SAHİLİ TERTEMİZ haberi 17 Ekim 2012 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  191190 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle