Samandağ'da ağaç dikim töreni.

 Samandağ ilçesinde Antakya, Samandağ, İskenderun İlçeleri Kültür Yardımlaşma Dayanışma ve Çevre Gönüllüleri Derneği (ASİDER) ve belediye tarafından 400 fidan dikildi.
Samandağ'da ağaç dikim töreni.
Fatih Sokak'ta düzenlenen ağaç dikim törenine katılan ASİDER Başkan Yardımcısı Mecit Boğday, İstanbul'da yaşayan Hataylılar olarak ilçenin güzelleşmesi için ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini belirterek, amaçlarının çevreyle ilgili farkındalık oluşturmak olduğunu söyledi.
     Samandağ Belediyesi'nin çalışmalarını takdir ettiklerini vurgulayan Boğday, ilçenin güzelleşmesine ve gelişmesine katkı sunan Belediye Başkanı Mithat Nehir'e ve ekibine teşekkür etti.
     İstanbul'da faaliyet gösteren dernek üye ve gönüllülerin katılımıyla top akasya, İskenderun kauçuğu, keçiboynuzu, fıstık çamı ve mavi servi türlerinden oluşan 400 adet fidanı toprakla buluşturduklarını anlatan Boğday, fidanların bir kısmını Fatih Caddesi'ne, diğer kısmını da belediyenin uygun göreceği alanlara dikeceklerini ifade etti.
     Törene Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Kamacı, Çevre Koruma Derneği Başkanı Mişel Atik, ASİDER yönetim kurulu üyesi Yüsra Hatay, Ziraat Odası Başkanı Selim Kamacı, Kütüphane Müdürü İbrahim Kimyongür, İl Genel Meclisi Üyesi Sezgin Gümüş ve vatandaşlar katıldı.
Samandağ'da ağaç dikim töreni. haberi 29 Ocak 2012 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  327655 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle