SAMANDAĞ'DA AĞAÇLANDIRMA ÇALIŞMALARI

Samandağ Kaymakamı Süleyman Özçakıcı, geleceğe doğru yatırımlar yapmak gerektiğini söyledi.
SAMANDAĞ'DA AĞAÇLANDIRMA ÇALIŞMALARI
  Özçakıcı, Çevre Koruma ve Turizm Derneği tarafından Namık Kemal İlköğretim Okulunda ağaçlandırma çalışmasına katılarak, ağaç dikmenin önemine değindi.
     Ağaç ve yeşil sevgisinin ilköğretim çağında çocuklara öğretmek gerektiğini belirten Özçakıcı, şöyle devam etti:
     ''Geleceğe doğru yatırımlar yapmak gerekir. Doğru yatırımlar birisi de çeşitli ağaç ve bitkiler dikmektir. Sizlere daha güzel bir ortam bırakmak ve bu güzel ortamdan istifade etmeniz için bu çalışmalar çok önemlidir. Bugünkü ağaçlandırma faaliyetini yarın çocuklarınıza övünerek anlatabilirsiniz.'
 
 
 
 
     Çevre Koruma Derneği Başkanı Mişel Atik, yeşili ve ağaç sevgisini aşılamak için okullarda eğitim çalışmaları yaptıklarını belirterek, ''Gittikçe çölleşen, küresel ısınma tehdidi altında bulunan dünyamızda ağaç dikmenin önemini herkesin bilmesi gerekir. Kağıdın yapıldığı hammaddenin ağaçlar olması nedeniyle, çöpe atılacak kağıtların geri dönüşümü yolunda tekrar kullanılmasının daha fazla ağaç kesilmesini engelleyeceğine inanıyorum'' dedi.
     Okul Müdürü Süleyman Bilal da yaptığı konuşmada, bilim insanlarının yaptığı tespitlere göre doğal dengenin sağlanması için, her insanın yılda 7 ağaç ekmesi gerektiğini belirterek, ağaçların önemine dikkat çekti.
     Konuşmalardan sonra okulun bahçesine değişik türlerden oluşan yaklaşık 100 ağaç dikildi.