SAMANDAĞ'DA EĞİTİM-SEN ÜYELERİNDEN EYLEM

 Samandağ ilçesinde Eğitim-Sen üyeleri adına açıklama yapan sözcü Özlem Kabaali, yöneticilerin okulları ticarethane ve rant aracı gördüklerini iddia etti.
SAMANDAĞ'DA EĞİTİM-SEN ÜYELERİNDEN EYLEM
Kabaali, Oytun alanında Eğitim-Sen üyeleriyle yaptıkları toplantıda, okullardaki araç-gereç ihtiyacının öğretmen ile velilerin sırtına yüklediklerini söyledi.
     AK Parti hükümetinin eğitimdeki sorunların çözümünde gerekli hassasiyeti göstermediğini öne süren Kabaali, şöyle devam etti:
             
                    
     ''Yönetenler okulları birer ticarethane ve rant aracı görmektedirler. Okullarda başta hizmetli sorunu olmak üzere, eğitimin maddi yükünün tamamen velinin sırtına yıkılması, veli öğretmen ve idarecinin birbirine düşman kılınması, yakıt, tebeşir, fotokopi, kırtasiye gideri sorunu, araç gereç yokluğunun velilerin üzerine de olması sürmektedir. Tüm bunlar dururken bu sorunları çözmesi gerekenler yine bildik açıklamalarla başka dünyaların tasvirini yaparak sanki eğitimde her şey tıkır tıkır işliyormuş gibi bırakın çocuk okutmayı, asgari yaşam koşullarına bile sahip olmayan halkımıza, her şey yolunda diyerek, derin uykuları salık veriyorlar. Bu gün eğitim sistemimize kaos hakimdir. Ve bu kaos durumu halkımıza, aydınımıza, demokratımıza, kanıksatılmaya çalışılıyor. Kanıksatılmaya çalışılan asıl sorumluların sorumluluklarını başkasına yani öğrenciye, veliye, öğretmene, idareciye, yükleme durumudur. Okulların araç gereç ihtiyacı velinin, öğretmenin, idarecinin sırtına yüklenmekte,''

     Hiçbir ödeneği olmayan okullar dilenciliğe, okul müdürleri ve öğretmenler tahsildarlığa mahkûm edildiğini belirten Kabaali, yeni eğitim ve öğretim yılında sorunların süreceğini kaydetti.
     Açıklamanın ardından slogan atan sendika üyeleri olaysız bir şekilde dağıldılar.