SAMANDAĞ'DA ESNAF DENETİMLERİ

SAMANDAĞ'DA ESNAF DENETİMLERİ -BELEDİYE BAŞKANI NEHİR: ''BAKKAL VE MARKETLERDE KULLANIM SÜRELERİ GEÇEN GIDA VE KOZMETİK ÜRÜNLERİ İMHA EDİLDİ''
SAMANDAĞ'DA ESNAF DENETİMLERİ
Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, ''Bakkal ve marketlerde kullanım süreleri geçen gıda ve kozmetik ürünler imha edildi'' dedi.
     Nehir, şikayetler üzerine ilçede bulunan bakkal ve marketlere zabıta ekipleri tarafından eş zamanlı operasyon düzenlediklerini, denetimleri aralıksız sürdüreceklerini söyledi.
     Vatandaşların sağlığını tehlikeye düşürecek kötü niyetli kişilere izin vermeyeceklerini ifade eden Nehir, şöyle devam etti:
     ''Bakkal ve marketlerde kullanım süreleri geçen gıda ve kozmetik ürünler imha edildi. Özellikle bu gıdalar arasında, bebe mamaları, çikolata, bisküvi, cips, sıvı yağ, un ve baharatların da yer alıyor. Kozmetik ürünlerde de raf ömrü geçen ürünleri topladık. Amacımız bakkal ve market sahiplerini mağdur etmek değil. Bakkal ve market sahipleri ürün satın alırken mutlaka raf ömrünü göz önünde bulundurmaları gerekmektedir.
     Aldıkları ürünleri tüketim süresi içerisinde satmaları, satamadıkları ürünleri ise iade edebiliyorlarsa iade etmeleri, edemiyorlarsa satış hacmini gözden geçirmeleri gerektiğini düşünüyoruz.''
     Denetimler sırasında halktan büyük destek gördüklerini ifade eden Nehir, esnafın uyarıldığını, kimsenin gözünün yaşına bakılmayacağını da sözlerine ekledi.


 
SAMANDAĞ'DA ESNAF DENETİMLERİ haberi 20 Ekim 2010 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  107985 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle