SAMANDAĞ'DA EVVEL TEMMUZ FESTİVALİ

Samandağ ilçesinde düzenlenen ''Evvel Temmuz Festivali'' kapsamında ''Kentleşme ve Yerel Yönetimler'' konulu panel gerçekleştirildi.
SAMANDAĞ'DA EVVEL TEMMUZ FESTİVALİ
 Belediye Başkanı Mithat Nehir, Ahmet Kaya Düğün Salonu'nda düzenlenen panelin açılışında yaptığı konuşmada,Samandağ'ın nüfusunun hızla arttığını, bunun beraberinde konut ihtiyacını getirdiğini söyledi.
     Kentleşmenin beraberinde modernleşmeyi de getirdiğini ifade eden Nehir, ilçede bu kapsamda yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi.
 

     Samandağ'ın sorunlarına da değinen Nehir, Samandağ nüfusunun hızla arttığını, artan nüfusun beraberinde konut ihtiyacını doğurduğunu, konut ihtiyacının da tarım alanlarının azalmasına neden olduğunu söyledi.
     Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Soğancı, panelde yaptığı konuşmada, Türkiye'deki kentlerin çağdaş toplumlara yakışır bir şekilde yönetilmediğini savundu.
 

     İyi bir şekilde yönetilmeyen kentlerde sağlık, çevre, alt yapı, ulaşım, barınma, ısınma, eğitim, kültür ve benzeri bir çok konuda sorunların yaşandığını ifade eden Soğancı, kentleşmede yerel yönetimlere düşen görevler hakkında bilgi verdi.
     Panelin ardından etkinlikler kapsamında düzenlenen satranç turnuvasında dereceye girenlere çeşitli ödüller verildi. Daha sonra grup Yeni Türkü konser verdi.