SAMANDAĞ'DA KADINLARDAN EYLEM

 Samandağ'da Kadın Emeği Derneği üyelerinden oluşan bir grup, kadın cinayetlerine dikkat çekmek için eylem yaptılar.
SAMANDAĞ'DA KADINLARDAN EYLEM
 Oytun Alanındaki eylemde grup adına açıklama yapan Özlem Camuz, son yıllarda kadına şiddetin arttığını, bunun önüne geçilmesi gerektiğini söyledi.
     Hergün gazete sayfalarında ve televizyonda kadın cinayetleri görüldüğüne dikkati çeken Camus, şöyle devam etti:
              
     ''Geçtiğimiz hafta Dörtyol İlçesi'nde Ceylan Soysal isimli 21 yaşındaki kadın aile meclisinin aldığı kararla öldürüldü. Namus cinayetlerine bir kurban daha verdik. Türkiye'de günde 5 kadın öldürülüyor. Toplum buna sessiz, devlet ise yeterince üzerine düşmüyor. Kadın cinayetlerinin bu kadar yaygınlaşmasındaki etken kadına yönelik şiddetin toplum tarafından hala normal görülmesi ve insan yaşamına yeterince değer verilmemesidir. Toplumun bir kesiminin töre cinayeti olduğunu iddia ettiği, ancak bizlerin namus cinayeti olarak nitelendirdiği cinayetlerdeki bilanço neredeyse düşük yoğunluklu bir savaş kadar. Toplum savaşlara nasıl karşı çıkıp insan yaşamını savunuyorsa, namus cinayetlerine de bir o kadar tepki örgütleyebilmelidir. Şuna inanıyoruz ki her tepki bir kadının yaşamını kurtaracaktır.''      Yaptıkları açıklamanın ardında slogan atan grup olaysız bir şekilde dağıldı.
 
 
 
SAMANDAĞ'DA KADINLARDAN EYLEM haberi 25 Temmuz 2011 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  40005 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle