Samandağ'da Suriye eylemi

Samandağ ilçesinde Suriye'deki olayların son bulması ve barış için eylem yapıldı.
Samandağ'da Suriye eylemi
Oytun Alanı'nda toplanan Samandağ Demokrasi Güçleri adına açıklama yapan Akın Rencüzoğulları, komşu ülkelerle yaşanan gerilim sürecinin gerek ülkenin gerekse sınır illerinin ekonomisini olumsuz etkilediğini belirtti.
     Sınır illerinde ekonomik sorunların yanı sıra akrabalık ve tarihsel bağların da bulunduğuna dikkati çeken Rencüzoğulları, şunları kaydetti:

     ''Hatay farklı din, kültür ve etnik yapıya sahip insanların barış içinde kardeşçe yaşadığı bir kenttir. Barış ve hoşgörü ilimizi tanıtan önemli kavramlardır. İlimizin savaşla anılmasını istemiyoruz. Son yıllarda Hatay ekonomisinin can damarı olan nakliyecilik, sınır ticareti, turizm neredeyse yok olmuştur. Suriye ile gerilim politikası ilimizi ekonomik olarak olumsuz etkilemektedir. Bunun yanı sıra ilimiz sosyal olarak da olumsuz etkilenmiştir. Başta Suriye, Irak ve İran olmak üzere hiçbir ülkenin halklarıyla sorunumuz olmadığını, hangi amaçla olursa olsun hiçbir ülkeye müdahale edilmemesi gerekmemektedir.''
     Grup, açıklamanın ardından olaysız dağıldı.
Samandağ'da Suriye eylemi haberi 23 Aralık 2011 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  139590 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle