Samandağ'da toplu iş sözleşmesi imzalandı

Samandağ ilçesinde DİSK/Genel-İş Sendikası ile Mağaracık Belediye Başkanlığı arasında toplu iş sözleşmesi İmzalandı.
Samandağ'da toplu iş sözleşmesi imzalandı
 DİSK/ Genel-İş Sendikası Hatay Şube Başkanı Mehmet Güleryüz, imza töreninde yaptığı konuşmada, toplu iş sözleşmesinin 2 yıl süreli olduğunu ve sendika üyesi olan 14 işçiyi kapsadığını söyledi.
     Yapılan görüşmelerde üyelerinin önceki sözleşmelerdeki haklarının korunarak yeni haklar elde ettiğini ifade eden Güleryüz, ''İmzalanan sözleşmeyle, yılda bir defa bütün işçilere, her birine net 300 lira giyim, 500 lira yakacak, 300 lira yılbaşı ikramiyesi ödenecek. Birinci yıl zammı olarak işçilerin aylık ücretlerine, Ocak 2012 tarihinden itibaren yüzde 25 artış sağlandı. Ortalama bin 350 TL ile bin 550 arası olan aylık ücretler, bu artıştan sonra ortalama bin 700 TL ile bin 950 TL' ye yükselecek. Aylık ücret dışındaki öğrenim yardımıyla bayram ikramiyelerine 15 Ocak 2012 tarihinden itibaren yüzde 40 artış sağlanmıştır. İkinci yıl zammı olarak işçilerin Aralık 2012 aylık ücretlerine ve bütün sosyal yardımlarına Ocak 2013 tarihinden itibaren TÜFE + yüzde 8 zam yapılacak'' diye konuştu.
     Mağaracık Belediye Başkanı Zaim Sat da, emekten ve işçiden yana olduklarını, imkanları ölçüsünde çalışanlara destekte bulunmaya gayret gösterdiklerini kaydetti.