SAMANDAĞ'DA ''TURİZMDE KADIN İSTİHDAMI PROJESİ''

Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, kadınlara daha fazla istihdam olanağı sağlanması gerektiğini belirtti.
SAMANDAĞ'DA ''TURİZMDE KADIN İSTİHDAMI PROJESİ''
Lekesiz, Samandağ ilçesinde Avrupa Birliği'nde alınan hibe ile ''Turizm Sektöründe Kadın İstihdamını Geliştirme Projesi''nin gerçekleştirileceğini söyledi.
     Değişen dünya şartlarında nitelikli insan gücünün çok önemli olduğunu ifade eden Lekesiz, ''Diğer ülkelerle rekabet edebilmek için çok çalışmalıyız. Bu kapsamda nitelikli insan gücünün arttırmalıyız. Kadınlara daha fazla istihdam olanağı sağlamalıyız. Bu anlamda Avrupa Birliği hibe programlarından faydalanmalıyız'' diye konuştu.
     Samandağ Kaymakamı Süleyman Özçakıcı da proje kapsamında 30 kadına 5 ay boyunca eğitim verileceğini, ayrıca staj yapma imkanı sağlanacağını kaydetti.
     İlçenin kültürel birikim ve doğal zenginlikleriyle önemli bir potansiyele sahip olduğunu ifade eden Özçakıcı, bunun üretime ve ekonomiye dönüşmediği zaman bir faydasının bulunmadığını söyledi.
     Özçakıcı, projeye katılmak isteyen kadınların 28 Ekim tarihine kadar kayıt yaptırması gerektiğini belirtti.
     Al Mina Tesisleri'nde düzenlenen toplantıya, Belediye Başkanı Mithat Nehir, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Rıza Gümüş ile kurum müdürleri ve sivil toplum örgütü temsilcileri katıldı.