SAMANDAĞ'DA YEREL ÇALIŞMA PLATFORMU ETKİNLİĞİ

 Samandağ Yerel Çalışma Platformu tarafından gerçekleştirilen ve Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir'in de katıldığı halkı bilgilendirme toplantısına vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.
SAMANDAĞ'DA YEREL ÇALIŞMA PLATFORMU ETKİNLİĞİ
 Başkan Nehir, Yetimler Düğün Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıda yaptığı konuşmada, belediyenin günlük hizmetleri, kısa ve uzun vadede hedeflenen projeler, siyasi tutumları ve Samandağ'ın geleceğini ilgilendiren konularla ilgili açıklamalarda bulundu. Ayrıca belediyenin çalışmaları slayt gösterimi ile katılımcılara sunuldu.
     Nehir, ilçenin dinamiklerini harekete geçirerek turizmden daha çok pay alınması için çaba gösterdiklerini belirterek, şöyle devam etti:
 

     ''Yaşanabilir Samandağ için değişim şart. Çok az kişi bizim başarılı olabileceğimizi düşünüyordu. Bunun bir hayal olduğunu söylüyorlardı. Samandağ'da hiçbir şeyin değişmeyeceğine inanıyordu çoğunluk. Böyle gelmiş böyle gider diyordu herkes. Evet, bizimki bir hayaldi. İyi ve güzel günleri hayal ediyorduk. Samandağ'da değişim başlatmayı hayal ediyorduk. Yaşanabilir bir Samandağ üzerine projeler geliştiriyorduk. Şimdi o projelerimizi bir bir gerçekleştiriyoruz.''
     Belediye yönetimi olarak birçok farklı konuda çalışmalar yaptıklarını ifade eden Nehir, şunları kaydetti:
     ''Her şehrin ve belediyenin olmazsa olmaz işlerini yapmak ve işleyişini sağlamak için ekibimizi oluşturdu. Yolları bir bir yapmaya koyulduk. Yolların süratle tamamlanması gerekiyordu. Önceki yıl 194 bin metrekare geçen yıl 132 bin metre kare parke yol yaptık. Önümüzdeki 3 yılda da parke ve asfalt yol yapım çalışmalarımız devam edecek. Teknik ve kurumsal deneyimlerimizin ulaştığı düzey, bu yol, kanal, köprü, meydan ve yürütmekte olduğumuz diğer temel hizmetlerin yanı sıra Samandağ'ımızın ihtiyacı olan bazı temel projelere hız ve önem vermemizi gerektiriyor. Bu dönemde yeni araç alımları ve mevcut araçlarımızda yenilemeler yaparak araç parkımızı güçlendirdik. Parkları, yeşil alanları ve okul bahçelerini de ihmal etmedik.''
 

     İlçe merkezindeki Oytun Alanı'nı yenilediklerini, daha kullanılır ve estetik bir mekân haline getirdiklerini ifade eden Nehir, sahil temizliği yaptıklarını, çöpleri düzenli topladıklarını, ilçenin önemli sorunu olan sivrisinekle mücadeleyi de ihmal etmediklerini, cadde ve sokakların hızlı ve daha iyi temizlenmesi amacıyla bir yol süpürme aracı almayı planladıklarını belirtti.
     Nehir, mülkiyeti belediyeye ait bir arsada uzun yıllar boyunca ihtiyacı karşılayacak modern ve büyük bir mezarlık alanı yapacaklarını da sözlerine ekledi.
     Toplantıya, oda başkanları, belediye meclis üyeleri, yerel çalışma platformu üyeleri, sivil toplum kuruluşlarıyla siyasi parti temsilcileri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.