Şamil Koçak Tayland’da İlimizi ve Ülkemizi Başarıyla Temsil Etti

Tayland Muay Thai Federasyonu tarafından 18-25 Ocak tarihlerinde Tayland’da düzenlenen Kral Kupası turnuvasında Muay Thai Sporcusu Hemşehrimiz Şamil Koçak ilimizi ve ülkemizi başarıyla temsil etti.

Şamil Koçak Tayland’da İlimizi ve Ülkemizi Başarıyla Temsil Etti

İçinde Şamil Koçak’ın da yer aldığı Türkiye’den 7 Muay Thai sporcusu turnuvada 7 kişiden oluşan Dünya Karmasına karşı mücadele verdi. Statü gereği yapılan 7 müsabakanın 4’ünü kazanan Türkiye takım halinde Kral Kupası’nın sahibi oldu. İlimizi ve ülkemizi başarıyla temsil eden Şamil Koçak müsabakalar esnasında sırtında Antakya Belediyesi yazısını taşıyarak hem ilgi uyandırdı, hem de Antakya’nın yurt dışında tanıtılmasına katkı sağladı. Turnuvada temsilcimiz Şamil Koçak iki müsabaka da boy gösterirken ilk maçında Tayland’lı rakibini, ikinci maçında Avusturya’lı rakibini yenmeyi başardı. İlimizi ve ülkemizi gururla temsil ettiğini dile getiren Muay Thai Sporcusu Hemşehrimiz Şamil Koçak, Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş’a nezaket ziyaretinde bulundu. Koçak, elde ettiği başarıdaki katkı ve desteklerinden ötürü Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş’a, özel antrenörü Erkan Vural’a ve Milli Takım antrenörü Mehmet Yanık’a teşekkür ettiğini belirtti.  Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, yapılan ziyaretten ve elde edilen başarıdan dolayı duyduğu memnuniyeti belirterek Şamil Koçak’ı tebrik etti. Savaş "Gençlerimizin önünü açmak, onlara imkânlar sunmak ve milli takımlar seviyesine sporcu yetiştirmek için her türlü desteği sağlıyoruz. İlimizde faaliyet gösteren sporcularımız, şehrimizi ve ülkemizi değişik platformlarda ve farklı spor branşlarında en iyi şekilde temsil ediyor. Çocuklarımızın, gençlerimizin arzu ettikleri ortamları kendilerine sunarak elde ettikleri başarılarda bir nebze payımız varsa bizlere ne mutlu. Basketbolda, voleybolda, futbolda, masa tenisinde, satrançta, atletizmde, güreşte, yüzmede, su topunda, Tekvando’da, Muay Thai’da ve daha birçok spor branşında gençlerimiz kurumumuzu, şehrimizi ve ülkemizi başarıyla temsil ediyorlar. Şamil’in başarısından dolayı gururlandık. Tüm branşlarımızda sporcularımızın başarılı olmaları bizlere gurur ve sevinç kaynağı oluşturuyor.” dedi.

            Ziyaretin sonunda Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, Muay Thai Sporcusu Hemşehrimiz Şamil Koçak’a çeşitli hediyeler verdi ve günün anısına hatıra fotoğrafı çekildi.