SAMİMİ DUYGULARIMIZ VE SEVGİ ORTAMIMIZ HERŞEYİN İLACIDIR

Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, geçtiğimiz hafta sonu İskenderun’da Türkmen Köyleri Kültür ve Dayanışma Derneği’ne ziyarette bulundu.
SAMİMİ DUYGULARIMIZ VE SEVGİ ORTAMIMIZ HERŞEYİN İLACIDIR

. Türkmen Köyleri Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Ali Diler ve yönetim kurulu üyelerinin ev sahipliğinde gerçekleşen ziyarete, Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, Başkan Yardımcısı Mehmet Çaparali, Hatay Muhtarlar Derneği Başkanı Mahmut Gülcü, Altınözlüler Derneği Başkanı Ömer Kuday, Harp Malulü, Gaziler, Dul ve Yetimleri Derneği Başkanı Hakan Kokusever, dernek üyeleri ile vatandaşlar katılım gösterdi.

Türkmen Köyleri Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Ali Diler, birlik, beraberlik ve dayanışma toplantısına katılım gösteren Belediye Başkanı Savaş’a teşekkür ederek, “Bu toplantıların mimarı olan Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş’ın birlik beraberlik toplantılarına verdiği destek ve ayırdığı mesai Hatay’ın yarınına büyük katkı sağlamaktadır. Başkan Savaş’a bu nedenden dolayı bir Hataylı olarak teşekkür ediyorum” dedi.

Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, İskenderun ilçesinde faaliyet gösteren Türkmen Köyleri Kültür ve Dayanışma Derneği üyeleri ile bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadığını ifade ederek, “Bizlerde Yayladağı Türkmenlerindeniz. Türküyle, Kürtüyle, Lazıyla, Çerkeziyle, Romanıyla, Türkmeniyle, Müslümanı, Hıristiyanı, Musevisi, Ermenisiyle hepimiz Türkiye Cumhuriyeti’nin birer asil evlatlarıyız.
 Suriye’nin kendi içerisinde kardeş kanı akmaktadır. Bu kan akarken özellikle bunları fırsat bilen ve bizleri yıkmak isteyen unsurlar var. Bende bu ilin belediye başkanı olarak bu fırsat arayanlara karşı değerli büyüklerimizi, değerli dernek başkanlarımızı, ilçe, belde belediye başkanlarımızı, köy ve mahalle muhtarlarımızla bir araya gelmek sureti ile birlik beraberlik için toplantılar düzenliyoruz. Ecdatlarımızın bizlere miras olarak bıraktığı bu güzel toprakları, bizlerde gelecek kuşaklara daha güzel bir şekilde teslim etmeliyiz. Hatay’ın Anavatana katılışı öncesi, sonrası nasıl o günleri okuyorsak, konuşuyorsak, o dönemde yaşayan büyüklerimizi hayırla yad edip dualarla anıyorsak, gelecekte de bizim torunlarımız, bizi yad etsin istiyoruz. Hepimizin yapacağı işler var, atacağı adımlar var. Buradaki birliği, beraberliği ve renkli ortamı, geleceğe taşıma adına önemli işlerimiz var. 18 aydır belediye başkanlarımız, muhtarlarımız ve sivil toplum kuruluşları temsilcilerimizle bir araya gelerek bu toplantıları düzenliyoruz. Buraya geliş ve sizleri ziyaret etme amacımızda bizlere teslim edilen bu hoşgörü ortamını gelecek kuşaklara en iyi şekilde iletmemizdir. Farklı renklere sahip olan bu güzelim diyarda, herkes birbirine daha fazla sarılarak, daha homojen bir şekilde ilimizi geleceğe taşımalıyız. Bugüne kadar bunu başardık. Bundan sonrada başarmaya devam edeceğiz. Samimi duygularımız ve sevgi ortamımız her şeyin ilacıdır. Bu nedenle birbirimizi her zaman seveceğiz. Bizim hepimizin görevi bu olmalıdır. Bunu Hatay’ın anavatan’a katılım sürecinde ecdadımız nasıl yapmışsa, şimdi de bunu yapmak bizlerin boynunun borcudur.” dedi.