SANAYİ SİTESİ ESNAFI İSYANLARDA

Antakya Küçük Sanayi sitesi Esnafı, dün düzenlenen toplantıda son süreçte artış gösteren hırsızlık olayları başta olmak üzere tüm sıkıntılarını dile getirdi, çözüm istedi.
SANAYİ SİTESİ ESNAFI İSYANLARDA
Antakya Küçük Sanayi Esnafı dün sabah saatlerinde sanayi de güvenlik önlemlerinin yetersiz olduğu gerekçesiyle adeta isyan etti. İşyerlerinde hemen her Allah’ın günü hırsızlık olaylarıyla karşılaştıklarını dile getiren sanayi Esnafı, özellikle arkası açık pikapların işyerlerine girilerek çalındığını ve aylardır süren bu sıkıntıyı Kooperatif yönetiminin bilmesine rağmen çare getirmediklerini söylediler.Kooperatif binası önüne gelerek Kooperatif Başkanı M. Ali Kanlı ile görüşmek isteyen kalabalık esnaf grubu attıkları sloganlarla yönetimi sorunlara duyarsız olmakla suçladılar.
Bina önünde bir süre slogan atan ve başkanla görüşmek isteyen esnaf, çalınan araçların Suriyeli muhalifler tarafından çalındığını iddia ettiler.Suriyeli Muhaliflerin sanayide adeta cirit attığını belirten esnaf, “Konuyu birkaç kez dillendirdik Ancak bir türlü çözüm gelmedi. Suriyeli muhalifler olduklarını düşündüğümüz insanlar işyerlerimize giriyor. Çok rahat bir şekilde hırsızlığı yapıyor ve kaçıyorlar. Bu tür olaylar sanayide daha önce hiç olmazdı. Suriye olaylarıyla birlikte başladı. Her seferinde çalınan araçların özellikle arkası açık pikaplar olması ise manidar” dediler.Kalabalık grup uzun bir süre bina önünde attıkları sloganlar sonrasında Kooperatif Başkanı M. Ali Kanlı ve Esnaf Odaları Birliği Başkanı Abdulkadir Teksöz,  Kooperatif Salonunda esnafla birlikte toplantı düzenlediler. Yaşanan olayların adi bir hırsızlık olayıymış gibi düşünülmemesi gerektiği konusunda uzlaşan taraflar sorunun bir an önce çözülmesi için gerekenlerin yapılmasını istediler.Toplantı Salonunda da sorunlarını haykıran Esnaf, “Güvenlik kameramız yok. Sanayi sitesinde yeterli ölçüde aydınlatma yok. Yollarımız kötü. İşyerlerimizde çıkan yangınları söndürecek İtfaiye aracımız yok. En önemlisi ise her Allah’ın günü yaşanan hırsızlık olaylarının önlenmesidir” dediler.Bunun üzerine söz alan Teksöz ve Kanlı, sorunların bir an önce çözümü için çaba gösterileceği sözünü verdiler.
SANAYİ SİTESİ ESNAFI İSYANLARDA haberi 22 Ocak 2013 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  84530 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle