SANAYİ TESİSLERİNİN İHTİYAÇ DUYDUĞU ARA ELEMAN SORUNU GİDERİLECEK

Dörtyol Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cemal Talay, Uzmanlaşmış Meslek Edindirme (UMEM) projesiyle sanayi tesislerinin ihtiyaç duyduğu ara eleman sorunun giderileceğini belirtti.
SANAYİ TESİSLERİNİN İHTİYAÇ DUYDUĞU ARA ELEMAN SORUNU GİDERİLECEK
Talay, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve Türkiye İş Kurumu işbirliğinde hazırlanan proje kapsamında Dörtyol'da bulunan Endüstri Meslek Lisesi'nde uygulanacağını söyledi.
     Projenin bölgede hızla gelişen sanayi sektörüne büyük katkı sağlayacağını ve ara eleman sorunun gidereceğini ifade eden Talay, ''Devlet ve özel sektörün ele ele vererek uygulamaya koyduğu proje işsizlerimiz için büyük bir fırsat. Verilecek eğitim sayesinde işsizlerin eğitimi sağlanarak onlar için iş gücü piyasasının kapılarının açılması sağlanacak'' diye konuştu.
     Projeyle işsizliğin önlenmesinin amaçlandığını vurgulayan Talay, bu çalışmanın Dörtyol'da da uygulanacak olmasının işsizler için büyük bir fırsat olduğunu kaydetti.
     Talay, projenin yürütülmesiyle ilgili üzerlerine düşen görevi yapmaya hazır olduklarını, müftülerle görüşerek projenin camiler aracılığıyla vatandaşlara duyurulmasını sağlayacaklarını belirtti.