SATRANÇ AİLESİNDEN SAMANDAĞINA ÇIKARTMA

Satranç İl Temsilciliği ve beraberindeki heyet Samandağ İlçesine bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.İlk olarak Samandağ Kaymakamı Sayın Dr Cahit ÇELİK makamında ziyaret edildi.
SATRANÇ AİLESİNDEN SAMANDAĞINA ÇIKARTMA

 Karşılıklı görüş alışverişinin yapıldığı ziyarette Samandağ ilçesinde düzenlenecek satranç turnuva ve etkinliklerinde birlikte hareket edilmesine karar verildi. Samandağ Kaymakamı ÇELİK , ilçemizde yapılacak her türlü SATRANÇ etkinliğinde üzerimize düşen görevi yapmaya hazırız dedi. İl Temsilcimiz Sultan DABAN ise Samandağ'ın Hatay'da satranç denilince akla gelen ilk ilçe olduğunu belirtti. Bu ilçenin Avrupa Şampiyonları çıkardığını belirten DABAN bu başarının devam etmesini istediklerini ve bu konuda kaymakamımızın desteklerini açıkça belirtmesini mutlulukla karşıladıklarını söyledi. Daha sonra Samandağ Belediye Başkan yardımcısı , satranç camiasının yakından tanıdığı İl Hakem kurulu üyesi Sn Mehmet YILDIZ makamında ziyaret edildi.
Mehmet YILDIZ'a yeni görevinde başarılar dileyen Sultan DABAN, her zaman olduğu gibi belediyeler ve sivil toplum kuruluşları ile birlikte çalışacaklarını söyledi ve Hatay'ı satrançta marka bir şehir yapmak üzere yola çıktıklarını belirtti.Son olarak Samandağ Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Ceyhun YILMAZ makamında ziyaret edildi.Ziyaretlere İl Temsilcisi Sultan DABAN önderliğinde ,İl Hakem Kurulu üyesi Bedrettin GÜNAY, İl Basın Yayın Komisyon Başkanı Ömer CİHANGİR, Samandağ Belediye Başkan Yardımcısı ve İl Hakem Kurulu üyesi Mehmet YILDIZ, Antakya Satranç İlçe Temsilcisi Faik BEKLER ve Avrupa Şampiyonu Samandağlı sporcumuz Denizcan TEMİZKAN katıldılar.