SATRANÇ ŞAH’LANIYOR

2008 Türkiye Satranç Federasyonu seçimi ile il temsilcisi olan Sultan DABAN 2013 Federasyon seçiminde Gülkız Tülay’ın Satranç Federasyonu Başkanlığı ile yeni dönem de yeniden il temsilcisi oldu.
SATRANÇ ŞAH’LANIYOR
İlk toplantısını oluşturan ve bu toplantı da kurulları oluşturan  satranç temsilcisi  Sultan DABAN; “Bu dönemde oluşturduğumuz kurullar ile Hatay da küçük bir TSF modeli oluşturduk ve bu kurulları oluştururken  tüm kulüpleri kucakladık özellikle  aktif ilçelerden burada hep birlikte çalışma yapıp Hatay satrancının daha da gelişmesi için hepimiz elimizi taşın altına koyacağız.Hepimize hayırlı uğurlu olsun” dedi.Toplantıya katılan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Emrullah TAŞKIN: Satranç bütün sporların temelidir. Hatay’da satranç hak ettiği yerde değil.
 
 Hep birlikte satranç sporunu hedefe nasıl getiririz bunun çalışmasını en kısa zamanda yapmak lazım. Şahsen bu sporla çok yakından ilgilene cem. Çünkü satranç’a çok önem veriyorum. Artık bir beyaz sayfa açtık. Bu sayfada kurullar daha aktif çalışmalı. İsimler kağıt üstünde kalmamalı. Satranç camiasından gelen her türlü üretim isteğinin en büyük destekçisi olacağım dedi. Taşkın ayrıca, Ana sınıflarında satranç eğitimi verilmesi hususunda bir kurul oluşturulması gerektiğini bu kurulun ise ivedilikle aktif olarak çalışması gerektiğini söyledi.

 

SATRANÇ ŞAH’LANIYOR haberi 27 Mart 2013 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  143495 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle