SAVAŞ BİRLİK VE BERABERLİK ZİYARETLERİNİ ARALIKSIZ SÜRDÜRÜYOR

Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, geçtiğimiz hafta sonu Hassa İlçesine bağlı Akbez Beldesi, Reyhanlı İlçesine bağlı Tayfur Sökmen Köyü ile Antakya’ya bağlı Tanışma Köyüne ayrı ayrı ziyaretler gerçekleştirdi.

SAVAŞ BİRLİK VE BERABERLİK ZİYARETLERİNİ ARALIKSIZ SÜRDÜRÜYOR
 
 Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş’ın Hassa Akbez Beldesine yaptığı birlik beraberlik ve dayanışma ziyaretine Hatay Muhtarlar Derneği Başkanı Mahmut Gülcü, dernek üyesi muhtarlar, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Çaparali, Altınözlüler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ömer Kuday katılım gösterdi.

            Hassa Belediye Başkanı Mehmet Karataş, Hassa Akbez Belediye Başkanı Abdurahman Demirel ve Hassa Aktepe Belediye Başkanı Selahatin Çolak’ın ev sahipliğinde gerçekleşen ziyarette, Söğüt Belediye Başkanı Recep Tufan, Küreci Belediye Başkanı Muhammet Uzun, Hassa Aktepe ve Akbez’e bağlı mahalle ve köy muhtarları hazır bulundu.

            Ziyaretten konuşan Hassa Akbez Belediye Başkanı Abdurahman Demirel, “Hassa’lı hemşehrilerimizle köy ve mahalle muhtarlarımızla birlik, beraberlik ve dayanışma buluşmaları kapsamında bir araya gelen, bizleri ziyaret ederek görüş ve fikirlerimizi paylaşan, memleketimizin huzur ve refah ortamına yaptığı bu ziyaretlerle katkı sağlayan Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş’a teşekkürlerimi sunuyoruz.” dedi.

            Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş ziyarette yaptığı açıklamada, “17 aydan buyana ilçelerimizi, beldelerimizi ve köylerimizi ziyaret etmek sureti ile birlik, beraberlik ve dayanışma çatısı altında siz gönül dostları ile bir araya geliyoruz. Memleketimizin barış ve huzur ortamı için, ay yıldızlı bayrağımızın en yüksek noktada dalgalanması için dayanışma ve birlik, beraberlik duygularımızın daha da pekişmesi adına bu ziyaretleri gerçekleştiriyoruz. Kardeşlik bağlarımızın güçlendiği istişareler gerçekleştirdiğimiz memleketimizin geleceğine dair beyin jimnastiği yaptığımız bu buluşmalar, Hatay’ımızın huzur ve barış ortamına katkı sağlamaktadır. Bizleri burada en güzel şekilde ağırladığınız için Hassa Belediye Başkanı Mehmet Karataş, Hassa Akbez Belediye Başkanı Abdurahman Demirel ve Hassa Aktepe Belediye Başkanı Selahatin Çolak’ın nezdinde belde sakinlerimize, köy muhtarları ve köy sakinlerimize çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Antakya Tanışma Köyüne Ziyaret

            Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, Hassa ziyaretinin ardında Antakya merkez’e bağlı Tanışma köyünü ziyaret etti. Ziyarette Tanışma Köyü Muhtarı Haşim Bayraktar ve köy sakinleri ile sohbet ederek fikir alış verişinde bulunan Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, köyün eksikliklerini ve köylülerin sorunlarını dinledi. Köy Muhtarı Haşim Bayraktar ziyaretten ötürü Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş ve beraberindeki heyete teşekkür ettiğini belirtti.

            Reyhanlı Tayfur Sökmen Köyüne Ziyaret

             Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş ve beraberindeki heyet, Tanışma köyüne düzenledikleri ziyaretin ardında Reyhanlı İlçesine bağlı Tayfur Sökmen Köyüne ziyaret gerçekleştirdiler.

            Ziyarette ayrıca Hatay Muhtarlar Derneği Başkanı Mahmut Gülcü, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Çaparali, Altınözlüler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ömer Kuday yer aldı. Reyhanlı Tayfur Sökmen Köyü Muhtarı Bayram Tunç ve Köy sakinlerinin ev sahipliğinde gerçekleşen ziyarette Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, köy halkının halini ve hatırlarını sordu, köyün ihtiyaçları konusunda Muhtar Bayram Tunç’tan bilgiler aldı ve köy sakinleri ile sohbetti.

            Reyhanlı Tayfur Sökmen Köyü Muhtarı Bayram Tunç, ziyaretten ötürü Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş ve beraberindeki heyete teşekkür ettiklerini belirtti.