SAVAŞ DOĞALGAZ FİRMA TEMSİLCİLERİ İLE BİRARAYA GELDİ

Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, Antakya Sıhhi Su, Doğalgaz, Kalorifer Tesisatçıları Derneği Başkanı Mehmet Edip Rumeli, Aksagaz Saha Mühendisi Özcan Tuğ ve dernek üyeleri ile bir araya gelerek Doğalgaz konusunda fikir alışverişinde bulundular.
SAVAŞ DOĞALGAZ FİRMA TEMSİLCİLERİ İLE BİRARAYA GELDİ

Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen buluşmada Antakya Belediye Meclis Üyesi Necdet Bök, Makine Mühendisleri Odası Başkanı Ömer İyiel, Antakya Sıhhi Su Doğalgaz Kalorifer Tesisatçıları Derneği Başkanı Mehmet Edip Rumeli, Aksagaz Saha Mühendisi Özcan Tuğ, İstanbul Doğalgaz Tesisatçıları Odası Başkanı Yaşar Biter ve doğalgaz tesisatı  işletme sahipleri yeraldı.

            Antakya Sıhhi Su, Doğalgaz, Kalorifer Tesisatçıları Derneği Başkanı Mehmet Edip Rumeli, Doğalgaz’ın Antakya’ya kazandırılması ile kent genelinde iklim açısından büyük değişikler yaşanacağını ifade ederek, “Antakya Belediye Başkanımız sayın Doç.Dr. Lütfü Savaş, yaşadığımız güzel kentin ekolojik dengesini korumak üzere gelecek nesiller ve insanlık açısından büyük bir hamle gerçekleştirmiştir. Doğalgaz’ın nimetleri saymakla bitmez. Kışın yaşanan hava kirliliği bu sayede son bulacaktır. Belediyemizin kent genelinde gerek alt yapı, gerekse üst yapı çevre düzenleme konularında gerçekleştirmiş olduğu hizmetlerden dolayı şahsım ve dernek üyelerimiz adına teşekkür ediyoruz.” dedi. 22 Mart tarihinin “Dünya Su Günü” olduğunu hatırlatan Dernek Başkanı Rumeli, bu günün 8 Mart Dünya Kadınlar Günü ile beraber kutlanması yolunda çağrıda bulundu.    Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, 22 Mart Dünya Su Günü’nü şimdiden kutladığını ifade ederek, “Su hayatımız için vazgeçilmez en büyük ihtiyacımızdır.
Küresel ısınmayla birlikte ekolojik dengenin zarara uğradığı günümüz dünyasında önlemlerimizi almalı, toplum olarak daha da bilinçli hareket etmeliyiz. Bu nedenle Dünya Su Günü’nü yılda bir gün değil her gün kutlamamız gerekir.” dedi.Doğalgaz konusunda da açıklayıcı bilgiler sunan Başkan Savaş, “İskenderun ilçemizde 2009 yılının başında Doğalgaz boruları döşenmeye başlandı. Antakya’da Doğalgaz işine 2011 yılının Aralık ayında başlangıç yaptık. İskenderun İlçesine göre yaklaşık olarak 2 yıl sonra başlamış olduk. Ama doğalgaz boru döşeme kapasitesi ve abonelik olarak bizler, İskenderun’u geçmiş durumdayız. Antakya’da 80 Km’lik doğalgaz borusu yer altına döşenmiş durumda. Abone konusunda da sayı fazlalığımız mevcuttur. 2013 yılı programında da Aksagaz firması doğalgaz konusunda kentin muhtelif mahallerine gerekli alt yapı yatırımını gerçekleştirilecektir.  Bu güzel buluşmaya iştirak eden Antakya Sıhhi Su Doğalgaz Kalorifer Tesisatçıları Derneği Başkanı Mehmet Edip Rumeli ve üyelerine Aksagaz Saha Mühendisi Özcan Tug’a, Makine Mühendisleri Odası Başkanı Ömer İyiel’e ve tüm katılımcılara teşekkür ediyorum” dedi.