SAVAŞ KIRIKHAN’DA YEREL DİNAMİKLERLE BULUŞTU

Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Kırıkhan Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen “Kırıkhan’ın Alacağı Hizmetler Toplantısı’nda” yerel dinamikler ve yöneticilerle bir araya geldi.

SAVAŞ KIRIKHAN’DA YEREL DİNAMİKLERLE BULUŞTU
Kırıkhan Öğretmen Evi’nde düzenlenen toplantıya Başkan Savaş, yanı sıra CHP Hatay Milletvekili Hasan Akgöl, HBB Genel Sekreteri Oğuz Remzi Yılmaz, Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, Kırıkhan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Halil İbrahim Cesur, Kırıkhan mahalle muhtarları ve Kırıkhan’ın sivil toplum kuruluşları (STK) ve çok sayıda vatandaş katılım gösterdi. Başkan Savaş toplantıda yaptığı konuşmada, herkesi temsil edecek makamlara seçildiklerini kaydederken, yerel yöneticilerin siyaseti seçim zamanlarında bırakarak hizmet etmeye odaklanması gerektiğine dikkat çekti. Yerel yöneticilerin farklı partilerde olabileceğini ama hizmet etme noktasında bunun engel teşkil etmemesi gerektiğini vurgulayan Başkan Savaş, “Bizler rozetlerimizi bir kenara bırakıp 15 ilçeye hem huzur sağlama ve hizmet etme aşkıyla hareket ediyoruz” dedi.   Kırıkhan’ın büyük bir ilçe olmasına karşın aynı oranda eksiklerinin bulunduğunu kaydeden Başkan Savaş, Kırıkhan gibi diğer ilçelerin de eksiklerinin belirlenmesi ve giderilmesi için ilçe yöneticileri ile koordineli bir şekilde çalışmak istediklerinin altını çizdi.
 
“En Güzel Cevap Yerel Dinamiklerden…”Yerel dinamiklerin büyükşehir için itici bir güç olduğunun altını çizen Başkan Savaş, “Kırıkhan için ne yapabiliriz sorusuna en güzel cevabın, yerel dinamiklerden geleceğine inanıyorum. Kırıkhan’ın da diğer ilçeler gibi altyapı ve üstyapı hizmetlerine ihtiyacı var. Bu temel eksikler giderildikten sonra kültürel ve sosyal yapılara ağırlık vereceğiz” dedi.Yer tahsis edildiği takdirde Kırıkhan’a yakışacak HATSU ve Büyükşehir Hizmet Koordinasyon Merkezi yapmaya hazır olduklarını da dile getiren HBB Başkanı Savaş, “Biz birbirimize ne kadar yakın olursak Kırıkhan kazanır, ilçeler kazanır, ilçeler kazanırsa Hatay kazanır” dedi.Düzenlenen toplantının Kırıkhan için bir milat olmasını temenni eden Başkan Savaş, salonda bulunan hemşehrileri tarafından dakikalarca ayakta alkışlandı. HBB Genel Sekreteri Oğuz Remzi Yılmaz ise yaptığı konuşmada, Büyükşehir yapılanması ve ilçe belediyeleri ile görev taksimi konusunda katılımcılara ayrıntılı bilgiler vererek, Büyükşehir Yasası ile birlikte değişen ve hızla gelişen bir Hatay temelinin atıldığını ifade etti. Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz da yaptığı kısa konuşmada, hizmet yolunda beraber yürüdükleri Başkan Savaş ve ekibiyle birlikte Kırıkhan’a neler kazandırılabileceğini konuşmak üzere bir araya geldiklerini söyledi. Başkan Savaş’ın her zaman söylediği gibi siyaseti bir kenara bırakarak hizmet etmeye odaklandıklarını kaydeden Başkan Yavuz, Kırıkhan’a katacakları değerlerden ötürü HBB Başkanı Savaş ve HBB Genel Sekreteri Yılmaz’ı kürsüden alkışladı. Toplantının ev sahipliğini üstlenen Kırıkhan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Halil İbrahim Cesur ise, Başkan Savaş ve ekibinin bölgeye bir Organize Sanayi Bölgesi kazandırarak Kırıkhan’ı bir ticaret merkezi haline getireceğine olan inancını dile getirdi. Yapılan konuşmaların ardından düzenlenen toplantı soru cevap şeklinde devam ederek yapılabilecek hizmetler hakkında fikir alışverişinde bulunuldu.