SAVAŞ YUNUSHAN KÖYÜ SAKİNLERİ İLE BİR ARAYA GELDİ

Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, birlik, beraberlik ve dayanışma toplantıları kapsamında Altınözü İlçesine bağlı Yunushan Köyü sakinleri ile bir araya geldi.

SAVAŞ YUNUSHAN KÖYÜ SAKİNLERİ İLE BİR ARAYA GELDİ

Yunushan Köyü Muhtarı Necip Dirlik ev sahipliğinde gerçekleşen ziyarete Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, Hatay Muhtarlar Derneği Başkanı Başkanı Mahmut Gülcü ve üyeleri ile Yunushan Köyü sakinleri katılım gösterdi.

Yunushan Köyü Muhtarı Necip Dirlik Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş’ın yapmış olduğu ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Köyümüze yapılan bu ziyaretten dolayı Başta Belediye Başkanımız Doç.Dr. Lütfü Savaş olmak üzere beraberindeki heyete teşekkür ediyorum. Birlik, beraberlik ve dayanışma toplantılarına önderlik yaparak, ilimizde var olan huzurun bozulmaması için gösterilen bu gayretler kesinlikle boşa gitmeyecektir” dedi.

Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, ilimiz genelinde var olan birlik, beraberlik ve dayanışmanın gelecek kuşaklara korunarak miras bırakılmasında herkese ayrı ayrı görev düştüğünü ifade etti. Hatay’ın yüzyıllardır kardeşçe yaşadığını ve çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yapan bu yörenin dünya’da bir eşi ve benzeri olmadığını kaydeden Başkan Savaş, “Medeniyetlerin beşiği olan bu güzel ilimiz üzerinde bir takım oyunlar oynanmak isteniyor. Bu senaryolara kimsenin kanmaması lazım. Artık Hatay halkı olarak senaryo okuyan değil, yazan konumdayız. Dış mihrakların bu coğrafya üzerinde hedeflediği bir takım siyasi entrikalar, bizlerde var olan birlik, beraberliği kesinlikle bozmamalıdır” dedi.