SAVAŞA HAYIR YAŞASIN BARIŞ VE KARDEŞLİK

<p><span style="font-family:arial,sans-serif; font-size:10pt">CHP tarafından Reyhanlı B&uuml;k&uuml;lmez k&ouml;y&uuml; Suriye sınırında organize edilen &ldquo;savaşa hayır, yaşasın barış ve kardeşlik&rdquo; adı altında bir etkinlik d&uuml;zenlendi. Etkinlikte basın a&ccedil;ıklaması yapıldı, barış i&ccedil;in g&uuml;vercinler u&ccedil;uruldu.</span></p> <p><span style="font-family:arial,sans-serif; font-size:10pt">&nbsp;</span></p>
SAVAŞA HAYIR YAŞASIN BARIŞ VE KARDEŞLİK

  Etkinliğe CHP Hatay Milletvekilleri Hilmi Yarayıcı, Mevlüt Dudu, Serkan Topal, Birol Ertem, CHP Adana Milletvekilleri Elif Doğan Türkmen, İbrahim Özdiş, Mersin Milletvekili Hüseyin Çamak, İl Başkanı Ertuğrul Gün, Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman, Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha CHP ilçe başkanı İbrahim Aydoğan katıldı. Bir çok  Siyasi Parti yöneticisinin yanı sıra çok sayıda vatandaş katılım gösterdi.Heyet adına basın açıklaması yapan Hatay Milletvekili Hilmi Yarayıcı “ Bugün bizi buraya toplayan şey öncelikle barışa ve kardeşliğe olan inancımız ve bu uğurda sürdürdüğümüz mücadelemizdir. Çok uzakta değil bu sınırların hemen ardında halen kardeşlerimiz öldürülmekte, insanlar topraklarında edilmekte çoluk çocuk demeden göçe zorlanmaktadır. Akan kan kanımız, düşen can canımızdır. Barışa ve kardeşliğe gönül vermiş olan bizler, bu kirli oyunların ve ilişkilerin önüne set çekeceğimize ve yaşadığımız sürece daha fazla kan dökülmemesi için dişimizle tırnağımızla mücadele edeceğimize burada bir kez daha söz veriyoruz. Dünyanın neresinde yaşanırsa yaşansın savaş; ölüm, acı, gözyaşı ve yoksulluk demektir. Biliyoruz ki yüzyıllardır egemenler kendi çıkarlarını korumak için türlü gerekçelerle savaşlar çıkarmışlardır.”dedi.Etkinliğe katılan Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir gazetecilere  yaptığı değerlendirmede  : “Bu coğrafyada çok acılar yaşanıyor. Bu acılara sessiz kalamayız. Bu acılara sessiz kalmak kabullenmektir. Bizler barış içinde bir ülke,bir dünya inşa edene kadar mücadelemize devam edeceğiz.”dedi.  Etkinlikle ilgili olarak bir açıklama yapan Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman “ Yanı başımızda devam eden kirli savaşın sona ermesi için elimizden geleni yapmak hepimizin başta gelen asıl görevidir. Savaşın her türlüsü dehşet verici ve gayri insanidir. Komşusunun evindeki yangına seyirci kalanlar, ateşe benzin dökenler evlerine yangın sıçrayabileceğini unutmamalıdırlar.  Coğrafyamızda akan kana dikkat çekmek üzere gerçekleştirilen bu etkinliğe katılım gösteren herkese teşekkür ediyorum” dedi.

 

SAVAŞA HAYIR YAŞASIN BARIŞ VE KARDEŞLİK haberi 24 Temmuz 2015 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay muhabirimiz Hatice Ekmekçi adına  tarafından  3110 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle