SEÇİM SONRASINDA GERÇEK GÜNDEM EKONOMİ OLMALI

 Adana Yeminli Mali Müşavirler Odası Başkanı Nevzat Barak, seçim sonrasından gerçek gündemin ekonomi olması gerektiğini belirtti.
SEÇİM SONRASINDA GERÇEK GÜNDEM EKONOMİ OLMALI
    Barak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, seçimin artık geride kaldığını söyledi. Bu süreçten sonra temel amacın insanların birbirini kırmadan toplumsal hizmeti yerine getirmek ve ülkenin gelişmişlik düzeyini arttırabilmek için çalışmak olması gerektiğini belirten Barak, ''Yeniden yapılması planlanan yeni anayasa çalışmalarının yanında ekonomiyi yok saymamız ötelememiz mümkün değildir'' dedi.
     Son günlerde cari açığın getirdiği baskı dolayısı ile dövizin yavaş yavaş yükselme trendine girdini ifade eden Barak, şöyle konuştu:
 
   
 
     ''Bu ilerleyen süreçte sağlam bir politika izlenmezse ekonominin ana damarlarında sancılar olur. Öncelikle bu ekonomik tedbirlerin bir an önce alınması gerekmektedir. Türkiye'de işsizlik önemli bir sorundur. İşsizliğin çözümü sağlanmalıdır. Kısa vadede topyekün bir çözüm bulunmayabilir ama sosyal dengesizliklerin doğumuna sebep vermeyecek tedbirlerin alınmasında ihtiyaç vardır.''
     Barak, Türkiye'nin sıcak para politikasından ivedilikle uzaklaşmak zorunda olduğunu ifade ederek, ''Borçlanma politikasını tekrar gözden geçirilmelidir'' diye konuştu.