SEÇİMLERİN HOŞGÖRÜ ORTAMINA GEÇMESİ İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Vali Mehmet Celalettin Lekesiz, 12 Haziran tarihinde yapılacak seçimlerin kentin hoşgörü ortamına uygun bir şekilde geçmesi için çalıştıklarını belirtti.
SEÇİMLERİN HOŞGÖRÜ ORTAMINA GEÇMESİ İÇİN ÇALIŞIYORUZ
  Lekesiz, Valilik Brifing Salonu'nda, siyasi parti temsilcileriyle bir araya geldi.
     Lekesiz, toplantıda, siyasi partilerin genel merkezleri tarafından organize edilen miting ve kapalı yer toplantılarındaki mekanlar hariç olmak üzere, siyasi partilerin ilgili mevzuata göre seçim gününe kadar afiş, flama, bayrak asabilmelerine yetkilerinin olduğu alanlarda feragat etmelerine, bilboardların ve raketlerin ilgili mevzuata göre kullanılmasının kapsam dışında tutulmasına karar verildiğini söyledi.
     Lekesiz, gerek siyasi partilerin projelerini gerekse milletvekili adaylarını tanıtıcı, ilan, broşür dağıtabilmesine, ancak bunları Hatay'ın yüzyıllar içerisinde oluşmuş olan barış, hoşgörü ve kardeşlik içerisinde yaşama iradesine, iklimine ters düşecek, diğer siyasi mensuplarının veya bağımsız adayları eleştiri sınırını aşacak, rencide edecek ibarelerin yer almamasına karar verildiğini kaydetti.
     Seçim gününe kadar siyasi partiler tarafından araç konvoyu oluşturulmaması kararı alındığını vurgulayan Lekesiz, amaçlarının kentin hoşgörü ortamına yakışır bir şekilde seçimleri geçirmek olduğunu söyledi.