ŞEHİT 3 ASKER İSKENDERUN'DAN GİTTİ

Hakkâri'nin Çukurca ilçesinde önceki gün şehit düşen üç asker de İskenderun 39.Tugay Komutanlığından 4 gün önce gitmişti.
ŞEHİT 3 ASKER İSKENDERUN'DAN GİTTİ
Görevli olarak dört gün önce İskenderun 39. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı'ndan giden 3 asker şehit oldu.
Şehit Fırat Yıldırım'ın acı haberi İskenderun Denizciler Beldesinde oturan eşi Gülistan Yıldırım'ın ocağına kor ateş gibi düştü.
İskenderun 39.Mekanize Piyade Tugay Komutanlığında görevli Uzman Çavuşlar, Fırat Yıldırım(27), Fevzi Aygönül (25) ve er Bülent Yalçın (22) 3 gün önce görevli olarak Hakkâri'nin Çukurca ilçesine gitti. Önceki gün sabaha karşı Hakkâri'nin Çukurca ilçesindeki Işıklı Jandarma Karakolu ve Karataş ile Gaziantep'e Jandarma Karakolu'nun üs bölgesine terörist grubu tarafından havan ve uzun namlulu silahlarla düzenlenen saldırıda 3 askerin şehit olduğu öğrenildi.
Evli ve bir çocuğu olan ve İskenderun'a bağlı Denizciler Beldesinde oturan Yıldırım'ın eşi Gülistan Yıldırım'a acı haberi İskenderun 39.Mekanize Piyade Tugay Komutanında görevli subaylar verdi.
Acı haberi alan Gülistan Yıldırım (25) baygınlık geçirirken olay yerine gelen sağlık ekipleri Yıldırım'a müdahalede bulundu. Olayın duyulması üzerine şehit evine dev bir Türk bayrağı asıldı. Şehit uzman çavuşun arkadaşları taziye ziyareti için eve akın etti.
Şehit evine gelen Denizciler Belediye Başkanı Esabil Soydan, şehitlere Allahtan rahmet dileyerek, “Yıldırım aslen Diyarbakırlı ama anne ve babası Antalya'nın Kepez ilçesinde oturuyor. Cenazeler şuan Diyarbakır'da otopside. 3 gün önce görev için Hakkâri'ye gittiklerini öğrendik. Yıldırım'ın cenazesi Kepez'de toprağa verilecek” dedi.
Soydan, diğer uzman Çavuş Fevzi Aygönül Afyonkarahisar'ın Sinanpaşa nüfusuna kayıtlı olduğunu, er Bülent Yalçın'ın Sinoplu olduğunu belirterek bu şehitlerin bekar olduklarını, cenazelerinin memleketlerine gönderileceğini öğrendiklerini söyledi.