Şehit olan özel harekat polisi Kadir Can'ın evinde matem

Cudi Dağı'ndaki operasyon -Operasyonda şehit olan özel harekat polisi Kadir Can'ın, Dörtyol'daki baba evinde hüzün var -Anne Merdane Can: ''Artık analar ağlamasın. Bizim de yavrumuz gitti. Vatan sağ olsun''
Şehit olan özel harekat polisi Kadir Can'ın evinde matem
 Şırnak'ta terör örgütüne yönelik sürdürülen operasyonlarda şehit olan özel harekat polisi Kadir Can'ın, Dörtyol ilçesindeki baba evinde hüzün var.
     Terör örgütü PKK üyelerine yönelik Cudi Dağı'nda yürütülen operasyonda şehit düşen 5 özel harekat polisinden birinin, Dörtyol nüfusuna kayıtlı 20 yıllık polis memuru Kadir Can (46) olduğu öğrenildi.
     Can'ın, Dörtyol'da yaşayan 65 yaşındaki annesi Merdane ile kardeşleri Hilmi ve Aydın Can'a acı haberi, Kışlalar Mahallesi 609. Sokak'taki evlerine giden Kaymakam Hacı Hasan Özyiğit ile Emniyet Müdürü Mustafa Yorulmaz verdi.
     Hilmi Can, eşi, çocukları Gökçe (17) ve Ömer(12) ile Antalya'da yaşayan ağabeyinin 2 yıldan bu yana Cizre'de görev yaptığını söyledi.
     En son bir hafta önce ağabeyi ile telefonda yaklaşık bir saat sohbet ettiğini anlatan Can, ağabeyinin cenazesinin eşi ve çocuklarının yaşadığı Antalya'da toprağa verileceğini, kendilerinin de törene katılmak üzere Antalya'ya gideceğini ifade etti.
     Oğlunun şehit olduğu haberini alan 65 yaşındaki anne Merdane Can da gözyaşları içinde, ''Artık analar ağlamasın. Bizim de yavrumuz gitti. Vatan sağ olsun'' dedi.
     Gözü yaşlı anneyi, yakınları teskin etmeye çalıştı.
     Can'ın annesi ve kardeşlerine ait evin bulunduğu sokağa Türk bayrağı asılarak, taziye çadırı kuruldu.