Şehit Piyade Onbaşı Mesut Cengiz Denizciler beldesinde toprağa verildi

Hakkari'nin Çukurca içesindeki terör saldırısında şehit olan Piyade Onbaşı Mesut Cengiz'in cenazesi, Adalet Bakanı Sadullah Ergin'in de katıldığı törenle Hatay'ın İskenderun ilçesine bağlı Denizciler beldesinde toprağa verildi.
Şehit Piyade Onbaşı Mesut Cengiz Denizciler beldesinde toprağa verildi
 Askeri uçakla Antakya'ya, oradan da helikopterle Denizciler beldesindeki Şehit Teğmen Ahmet Tor Kışlasına getirilen Mesut Cengiz'in cenazesi, daha sonra Şirinyurt Mahallesi'ndeki baba evine götürüldü. Burada yakınları ve komşularından helallik alınmasının ardından şehit Piyade Onbaşı Mesut Cengiz'in cenazesi Çamlık Mezarlığı'na getirildi.
     Cengiz'in cenazesinin mezarlığa götürülüşü sırasında vatandaşlar ellerinde Türk bayraklarıyla terör örgütü aleyhine slogan attı. İl Müftüsü Mustafa Sinanoğlu'nun kıldırdığı cenaze namazının ardından top arabasına konulan Mesut Cengiz, burada toprağa verildi.

     Tören sırasında şehidin babası Ahmet Cengiz'in, Adalet Bakanı Ergin'e tutunarak ayakta durduğu gözlendi.
     Törene şehidin ailesi ve yakınlarının yanı sıra AK Parti Hatay Milletvekilleri Orhan Karasayar, Adem Yeşildal, Hacı Bayram Türkoğlu, Mehmet Öntürk, CHP Milletvekili Mevlüt Dudu, MHP Milletvekili Şefik Çirkin, Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, 39. Mekanize Piyade Tugay Komutanı ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Burhanettin Aktı, İskenderun Kaymakamı Ali İhsan Su, İskenderun Belediye Başkanı Yusuf Civelek, Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Denizciler Belediye Başkanı Esabil Soydan ile vatandaşlar katıldı.