Şehit polis Babacan düzenlenen törenle toprağa verildi

 - Mardin'in Kızıltepe ilçesinde geçirdikleri trafik kazasında şehit düşen polis memurlarından Hasan Babacan (29) memleketi Hatay'ın Erzin ilçesinde düzenlenen törenin ardından toprağa verildi.
Şehit polis Babacan düzenlenen törenle toprağa verildi
 Şehit Babacan'ın cenazesi Erzin Devlet Hastanesi morgundan alınarak önce baba evine getirildi. Burada, baba Hüseyin, anne Küfayet ile hamile eşi Mesude Babacan sinir krizleri geçirdi.
     Hacca giden ve oğlunun şehit haberi üzerine Adana Havalimanı'nda karşılanarak Erzin'e getirilen anne Küfayet Babacan, oğlu ile hacca gitmeden telefonla konuştuğunu, ölüm haberi üzerine yıkıldığını söyledi.
     Şehit Babası Hüseyin Babacan da oğlunun 5 yıllık polis memuru olduğunu ve bir yıl önce Sakarya'dan Mardin'e tayinin çıktığını belirterek, ''Acı haberle kahrolduk'' dedi.

     Törende şehit polis memurunun eşi ile anne ve babasının güçlükle ayakta durabildikleri, 3 yaşındaki kızı İclal Babacan ise etrafı izlemesi dikkati çekti.
     Şehit polisin cenazesi daha sonra İlçe Emniyet Müdürlüğüne getirildi. Burada gerçekleştirilen törene, şehidin yakınları, AK Parti Hatay milletvekilleri Hacı Bayram Türkoğlu, Orhan Karasayar ile Vali Yardımcısı Kadim Doğan, Jandarma Alay Komutanı Albay Mustafa Başoğlu, İl Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç, Erzin Kaymakamı İskender Yönden, Erzin Belediye Başkanı Kasım Şimşek ve vatandaşlar katıldı.
     Erzin Merkez Camisi'nde İl Müftüsü Mustafa Sinanoğlu tarafından kıldırılan cenaze namazının ardından şehit Babacan'ın cenazesi Bahçelievler Mahallesi'ndeki Karamustafa Ali Mezarlığı'nda toprağa verildi.