ŞEHİT POLİS MEMURU ERMAN TOSUN'UN EVİNDE HÜZÜN VAR

DİYARBAKIR'DAKİ SİLAHLI SALDIRI -SALDIRIDA AĞIR YARALANAN, DAHA SONRA TEDAVİ GÖRDÜĞÜ HASTANEDE ŞEHİT OLAN POLİS MEMURU ERMAN TOSUN'UN EVİNDE HÜZÜN VAR -ŞEHİDİN HALASININ OĞLU ESMERAY: ''KUZENİM DAHA ÖNCE DE SALDIRIDA YARALANMIŞTI''
ŞEHİT POLİS MEMURU ERMAN TOSUN'UN EVİNDE HÜZÜN VAR
Diyarbakır'ın Sur ilçesinde terör örgütü PKK mensuplarının açtığı ateş sonucu ağır yaralanan, daha sonra tedavi gördüğü hastanede yaşamını kaybeden polis memuru Erman Tosun'un annesinin evinde hüzün var.
     Diyarbakır'ın Sur ilçesinde, 22 Eylül Perşembe günü terör örgütü PKK mensuplarınca açılan ateş sonucu ağır yaralanan ve tedavi gördüğü Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesinde hayatını kaybeden şehit Tosun'un annesi Emine Esmeray'ın merkeze bağlı Akasya Mahallesi'ndeki evine, olayın duyulmasının ardından akrabaları ve vatandaşlar geldi.
     Şehidin halasının oğlu Yunus Emre Esmeray, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kuzeninin şehit olduğu haberiyle yıkıldıklarını söyledi.
 
     İki yıl önce, öğretmen Aslıhan Tosun ile evlenen Erman Tosun'un, üç yıldan fazla Diyarbakır'da görev yaptığını ifade eden Yunus Emre Esmeray, ''Kuzenimin yaralandığı haberinin ardından, annesi Emine Esmeray ile kardeşleri Didem ve Ali Erkan Tosun, hemen Diyarbakır'a gitti. O günden bu yana tüm aile umutla bekliyorduk. Erman'ın kurtarılması için yaklaşık 40 ünite kan verildiğini duyduk. Ancak, tedavi gördüğü hastaneden acı haber geldi. Çok üzgünüz'' diye konuştu.
     Kuzeninin daha önce de saldırıda yaralandığını anlatan Yunus Emre Esmeray, ''Kuzenim, teröristler tarafından Diyarbakır Sanayi Sitesinde, 26 Temmuzda, Emniyet Müdürlüğü Motosikletli Timler Amirliğine atılan bomba sonucu 4 arkadaşıyla yaralanmış ve bir süre tedavi görmüştü''dedi.
     Yunus Emre Esmeray, şehit Erman Tosun'ın cenazesinin Diyarbakır'da düzenlenecek törenin ardından Hatay'da toprağa verileceğini söyledi.
     Diyarbakır'ın Sur ilçesinde 22 Eylül Perşembe günü terör örgütü PKK mensuplarınca açılan ateş sonucunda, 2 polis memuru ile 2 vatandaş yaralanmıştı. Polis memurları Mehmet Emin Çakır olay günü, Erman Tosun ise dün tedavi gördüğü hastanede yaşamını kaybetmişti.