Şehit Uzman Çavuş Dokura İskendurun da tören

 Şırnak'ın Uludere ilçesinde askerleri taşıyan minibüsün devrilmesi sonucu şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Gökhan Dokur'un cenazesi, eşinin memleketi Hatay'ın İskenderun ilçesinde toprağa verildi.
Şehit Uzman Çavuş Dokura İskendurun da tören
 Diyarbakır'dan askeri uçakla Hatay Havaalanı'na getirilen Dokur'un cenazesi buradan İskenderun ilçesi Dumlupınar Mahallesinde eşi Hülya Dokur'un ailesinin oturduğu evine götürüldü.
     Dokor'un cenazesi, yakınlarından helallik alınmasının ardından Kaptan Mehmet Paşa Camisi'ne getirildi.
     Cenaze töreninde şehidin eşi Hülya Dokur, akan kanların durmasını ve artık ocakların sönmemesini isterken, babası Fahri Dokur ise ''Vatan sağolsun'' dedi.
     Şehidin 6 aylık oğlu Poyraz, eniştesi Ali Ilgın'ın kucağında şehit babasının resmine dokunarak uzun uzun bakması herkesi duygulandırdı.

     Şehidin cenazesi, İlçe Müftüsü Hamdi Kavillioğlu'nun öğle namazına müteakip kıldırdığı cenaze namazının ardından, bir süre askerlerin omuzlarında taşındıktan sonra askeri top aracına konuldu.
     Tören sırasında vatandaşlar, ''Şehitler ölmez vatan bölünmez'' şeklinde terör örgütü aleyhine sloganlar attı.
     Şehidin naaşı, eşinin isteği üzerine İskenderun'a bağlı Karaağaç Beledesi'nde bulunan Şehitlikte toprağa verildi.
     Törene, Dokur'un ailesi, yakınları, Hatay Vali Yardımcısı Kadim Doğan, İskenderun Kaymakamı Ali İhsan Su, AK Parti Hatay milletvekilleri Orhan Karasayar, Hacı Bayram Türkoğlu, CHP Hatay Milletvekilleri Mevlüt Dudu ve Refik Eryılmaz, 39. Mekanize Piyade ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Hakan Atınç, İskenderun Deniz Üs Komutanı Kurmay Kıdemli Albay Nejat Atilla Demirhan, sivil erkan ile vatandaşlar katıldı.