SEKTÖREL DIŞ TİCARET TAKIMLARI PROJESİ

İSKENDERUN'DA, DEMİR ÇELİK SEKTÖRÜNE 50 İHRACAT UZMANI GENÇ KAZANDIRILACAK
SEKTÖREL DIŞ TİCARET TAKIMLARI PROJESİ
İstanbul Demir Çelik İhracatçıları Birliği tarafından tasarlanan, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odasının (İTSO) ortaklığı ve İhracatı Geliştirme Etüd Merkezinin (İGEME) katılımıyla düzenlenen ''Sektörel Dış Ticaret Takımları Projesi'' başladı.
     İstanbul Demir Çelik İhracatçıları Birliği Başkanı Namık Kemal Ekinci, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası'nda düzenlenen açılış toplantısında, projenin detayları hakkında bilgi verdi.
     Projenin 1 yıl süreceğini, Hatay'da ikamet eden 50 üniversite mezunu gencin, verilecek kursların ardından demir çelik sektöründe donanımlı hale geleceğini ve kursiyerlerin Kasım 2011'de mezun olacağını ifade etti.
     Hatay Vali Yardımcısı Kadir Doğan ise bu projenin demir çelik sektöründe yapılmasının çok önemli olduğuna dikkati çekerek, ''İskenderun hızla gelişiyor, Hatay baş döndürücü bir şekilde gelişim içerisine girdi. Dünyada ticaret hızla gelişiyor, ülkemiz de bu değişim ve gelişimde yerini almaktadır'' dedi.
     İTSO Başkan Vekili Müfit Tennioğlu da, İskenderun'un yine tarihi bir gün yaşadığını belirterek, bölgenin demir çelik sektöründe hızlı bir şekilde geliştiğini, ileride bu bölgede kurulacak dev tesislere ve bölgedeki sanayi kuruluşlarına kalifiye eleman yetiştirmek için böyle bir projenin düşünüldüğünü ifade etti.
     Konuşmaların ardından proje ile ilgili sunumun yapıldığı toplantıya, bölge sanayicileri ve çok sayıda işadamı katıldı.