SEL SONRASI YARALAR SARILIYOR

Geçtiğimiz günlerde Dörtyol ve Erzin’de yaşanan sel felkatine ilk müdahaleyi gerçekleştiren Hatay Büyükşehir Belediyesi olmuştu.
SEL SONRASI YARALAR SARILIYOR

Selin yaşandığı ilk anlarda Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş sel bölgesine gitmiş ve bölgede incelemeler yapıp durum hakkında bilgiler almıştı. Hatay Büyükşehir Belediye Başkan’ı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın talimatıyla harekete geçen Büyükşehir Belediye ekipleri sel sonrasında bölgede oluşan hasarı tespit ettikten sonra çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Büyükşehir Belediyesi ekipleri Dörtyol ve Erzin ilçelerinde yaşanan sel felaketinin ardından tahrip olan ve kullanılamaz hale gelen yolları onararak dolgu çalışması yaptı. Yollar genişletilerek sürücülerin daha rahat ulaşım yapılması sağlandı. Büyükşehir Belediye’si Fen İşleri Daire Başkanlığı ve HATSU’nun haftalardır devam eden çalışmaları kapsamında Ilıca yolunda derenin sel tarafından almış olduğu yollara kaya dolgusu yapılarak üzerine malzeme dökülmesinin ardından reglajı yapılıp kapanan köy yollarının trafiğe açılması sağlandı. Bunun yanında dere taraması ve temizliği yapılmış köprülerin ayaklarına ve etrafına dolgu yapılmıştır. Yayla yolları karınca yaylası mevkii tamamen trafiğe kapanmış olup yolu açma çalışmaları Hatay Büyükşehir Belediye ekiplerince tüm hızıyla devam ediyor. Hatay-Adana karayolu üzerindeki köprülerin ölçümleri yapan Büyükşehir Belediyesi proje çalışmalarına aralıksız devam etmektedir.

SEL SONRASI YARALAR SARILIYOR haberi 20 Ekim 2014 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  27535 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle