ŞELALELERDE MAĞDURİYETİ GİDERECEĞİZ

Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, sel sularından dolayı zarar gören Defne ilçesine bağlı Harbiye'deki şelalelerde incelemelerde bulundu.

ŞELALELERDE MAĞDURİYETİ GİDERECEĞİZ

Hatay Valisi Ercan Topaca, Defne Belediye Başkanı İbrahim Yaman, HATSU Genel Müdürü İsameddin Çeker ve vatandaşlar ile birlikte sel sularından dolayı toprak kaymasının meydana geldiği bölgede incelemelerde bulunan Başkan Savaş, tek tesellinin can kaybının olmamasının olduğunu ifade etti. 

Oluşan zararın giderilmesi için büyükşehir olarak ellerinden gelen bütün gayreti göstereceklerini belirten Başkan Savaş, "Hatay'ımızın turizmi için değeri olan ve insanların uğrak yeri olan Harbiye şelalelerinde meydana gelen yıpranmaları gidermek için teknik ekiplerimizle birlikte hızlı bir şekilde çalışmasını yapacağız.
 
Devletin tüm birimleri ile el ele vererek hemşehrilerimizin mağduriyetini gidereceğiz" dedi. 

Hatay Valisi Ercan Topaca ise yaptığı açıklamada "Hatay için marka değeri olan, yüzyıllardır insanların geldiği, dinlendiği, eğlendiği, yorgunluğunu attığı bir yer Harbiye'de bu seneki yağışlarla birlikte ciddi bir tahribat, doğal yıpranma meydana gelmiş durumda. Bunu bir bütün olarak ele almakla birlikte heyelanlı bölgeyi ayrı bir plan dahilinde çalışmayı planlıyoruz. Tabi şelale bölgesindeki düzenleme gerek tahkimat, gerekse peyzaj düzenlemesini ayrı bir başlık altında ele almayı düşünüyoruz. Teknik ekiplerimiz konu hakkında çalışacaklar." ifadelerine yer verdi.HATSU Genel Müdürü İsameddin Çeker ise, mağduriyetin giderilmesi adına kurum olarak ellerin geleni yapacaklarını ifade etti.