SEMBOLİK BELEDİYE BAŞKANI PROJELERİNİ ANLATTI

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 93.yıldönümü kutlamaları çerçevesinde her yıl  geleneksel olarak düzenlenen “Sembolik Belediye Başkanı” geleneği bu yılda yapıldı.

 

SEMBOLİK BELEDİYE BAŞKANI PROJELERİNİ ANLATTI
Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş’ın koltuğuna oturan Antakya Atatürk İlköğretim okulu7.sınıf öğrencilerinden Merve Nur Yenikafa, bir günlüğüne sembolik belediye başkanı oldu, projelerini açıkladı ve daire müdürlerine direktifler verdi.  Ziyarete Atatürk İlköğretimokulu Müdürü Mehmet Darcan, Türkçe öğretmeni Hülya Koldan, okul 7.sınıf öğrencilerinden Yunus Emre Edbe ve 3.sınıf öğrencilerinden Yüsra Nur Boğa katılım gösterdi.Sembolik Belediye Başkanı töreninde koltuğa oturan Atatürk İlköğretim okulu 7.sınıf öğrencisi Merve Nur Yenikafa, Başkan Savaş’ın bugüne kadar yapmış olduğu hizmetlerden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve “Başkanım bana yapacak pek bir iş bırakmadınız. Şehrimize yaptığınız hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum. Geleceğe dair bazı projelerimi sizlerle paylaşacağım.” dedi.Başkan Merve Nur Yenikafa törende yaptığı açıklamada; “Sayın Başkanımız şehrin altyapı sorununu çözdü. Şehrimizde artık yağan yağmurlar sonrasında su taşkınları yaşanmıyor. Asi Nehrimiz güzel bir görünüme kavuştu. Şehrimize yeni parklar ve oyun alanları kazandırıldı. Caddelerimiz güzel görünümlere kavuştu. Ben de şehrimizdeki parkların sayısını daha da arttırmayı ve aynı zamanda Hayvan barınağı sayısını arttırmayı hedefliyorum. Antakya’yı marka şehir yaparak bir dünya kenti yapmak için çalışcağız. Barış, hoşgörü ve inanç turizmimizi dünyaya yayacağız. Zengin sofra kültürümüzü uluslar arası festivaller düzenleyerek tüm dünyaya tanıtacağız.” dedi.  
  
Başkan Yenikafa; sembolik törende Belediye Park-Bahçe Müdürü Kürşat Kahraman ve Çevre Temizlik işlerinden sorumlu Başkan Yardımcısı Mehmet Bozkurt’u makamına çağırarak park-bahçe düzenlemeleri ve şehrin temizliği hakkında direktifler verdi. Başkan Yenikafa, özellikle vatandaşların çöplerini çöp çıkartma saatleri olan 19.00-22.00 saatleri arasında çöp konteynerlerine bırakılması konusunda etkin çalışmalar yapılmasını istedi.

             Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş ziyarette yaptığı konuşmada, “Büyük Önder Atatürk’ün geleceğimizin teminatı çocuklarımıza dünya üzerinde armağan edilen tek bayram olma özelliği taşıyan “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı” bu vesileyle bir kez daha kutluyorum. Başkanımız Merve Nur Yenikafa bilgisiyle, geleceğe dair vizyonuyla dersine iyi çalışmış, iyi hazırlanmış, bir hanım olmasından ötürü tüm detayları düşünmüş, tasarlamış, kızımızı gönülden tebrik ediyorum. Özellikle çocuklarımıza, gençlerimize ve gelecek nesillere layık çağdaş bir kent bırakma yolunda var gücümüzle çalışıyoruz. Önümüzdeki hizmet dönemimizde planladığımız bu hedeflerimizi, projelerimizi birer birer hayata geçirmeye devam edeceğiz. Hedefimiz çocuklarımıza sağlıklı ve yaşanabilir bir kent bırakmaktır.” dedi.Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş ziyaretin sonunda konuk öğrencilere ve okul yöneticilerine çeşitli hediyeler verdi ve günün anısına birlikte hatıra fotoğrafı çekildi.