SEMT PAZARI KOMPLEKSİ 8 MARTTA HAZIR

Antakya Belediyesi’nce Stadyum yanı eski Cumartesi Pazarı’nın yerinde yapımı gerçekleştirilen “Antakya Semt Pazarı Kompleksi” 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde hizmete açılıyor.

SEMT PAZARI KOMPLEKSİ 8 MARTTA HAZIR
Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Bünyesinde semt pazarı, HATMEK (Hatay Meslek Eğitimi Kursu) Kadın Eğitim Merkezi, konser, tiyatro, sergi, toplantı v.b kültürel ve sanatsal faaliyetlerin yapılabileceği çok amaçlı salon, tesise gelen insanların hoşça vakit geçirebilecekleri, dinlenerek aileleriyle birlikte oturabilecekleri kafeterya, 135 araçlık otopark, asansör, pazarcı esnafının malzemelerini koyabileceği eşya depo alanı, yürüyen merdiven, engelli asansörü gibi birçok sosyal donatının bulunduğu “Antakya Belediyesi Semt Pazarı Kompleksi’ni” kadınlarımıza jest olması açısından “8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde” törenle hizmete açacağız. Kompleksi haftanın her günü çeşitli aktivitelerle işler hale getirmek için hazırlıklarımız sürüyor.
Tesiste haftanın belli günleri Pazar kurulacak, belli günlerde Hatay’ın ilçelerinden, beldelerinden, köylerinden insanlarımız yöresel ürünlerini sergileme ve satış imkânı bulacaklar. Türkiye’de benzeri bulunmayan tesiste pazarcı esnafımız modern ve hijyen ortamlarda satış yapabilecek, pazara gelen insanlarımız araçlarını otoparka parkedip asansörler ve yürüyen merdivenlerle istedikleri mekana ulaşıp alışverişlerini çağdaş ve rahat ortamlarda yapabilecekler. Tesiste bulunan HATMEK (Hatay Meslek Eğitimi Kursu) Kadın Eğitim Merkezi’nde kursiyerlerimiz farklı branşlarda eğitim alabilecekler. Şu anda 321 kursiyerimiz 8 farklı branşta kurs eğitimlerini sürdürüyor. Bu kurslar periyodik olarak devam edecek. Tesisin çok amaçlı salon bölümünde ise konser, tiyatro, sergi, toplantı v.b kültürel ve sanatsal faaliyetler gerçekleştirilebilecek. Çok amaçlı salon, kamu yararına faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarımıza, derneklerimize ve odalarımıza tahsis edilebilecek. 8 Mart 2013 Cuma günü saat 14.00’de gerçekleştirilecek “Antakya Semt Pazarı Kompleksi” açılış törenine tüm hemşehrilerimizi davet ediyoruz.” dedi.