SENEGAL BÜYÜKELÇİSİ ÖZOVA GROUP’UN MİSAFİRİ OLDU

Senegal Cumhuriyeti Türkiye Büyükelçisi S.E.M. Issakha B. MBACKE ve Müsteşar Moustapha Sokhna DIOP, İlçemizin gurur kaynağı Özova Group’un misafiri oldu.
SENEGAL BÜYÜKELÇİSİ ÖZOVA GROUP’UN MİSAFİRİ OLDU
Özova Group Yönetim Kurulu Başkanı Murat İçcan’ın davetlisi olarak Hatay’a gelen Senegal Cumhuriyeti Türkiye Büyükelçisi S.E.M. Issakha B. MBACKE, dün öğleye doğru geldiği Kırıkhan’da ilk olarak Özova Tarım İşletmelerini gezdi ve tesis hakkında bilgiler aldı.Kırıkhan Kaymakamı Halil Uyumaz, Garnizon Komutanı P. Yarbay Ragıp Taygan, İlçe Jandarma Komutanı J. Yzb. Kubilay Ayvaz, Emniyet Müdürü Nadir Örten ve beraberindekiler ile birlikte bir süre sohbet yatırımlarla ilgili bilgi aldıktan sonra tesisleri gezip, Kırıkhan Kaymakamlığına geçti ve burada Kaymakam Halil Uyumaz ile bir süre sohbet etti.Daha sonra Bayezid-i Bistami Hazretlerini ziyaret eden Senegal Cumhuriyeti Türkiye Büyükelçisi S.E.M. Issakha B. MBACKE, son olarakta HAYAD Derneğini ziyaret ederek, mülteci durumundaki Suriyeliler hakkında bilgi aldı.Ziyaretten çok memnun kaldığını belirten ve kendisini Hatay’a davet eden Özova Group Yönetim Kurulu Başkanı Murat İçcan’a konukseverliğinden dolayı teşekkür eden Büyükelçi S.E.M. Issakha B. MBACKE, daha sonra ilçeden ayrıldı.
Geçtiğimiz günlerde Kazakistan Ankara Büyükelçisi Canseyit Tüymebayev’i de davet eden ve Kazakistan Fahri Konsolosluğuna layık görülerek, Hatay’ın reklamını en güzel şekilde yapan işadamı Murat İçcan’ın yurtdışı yatırımlarını daha da artıracağı öğrenildi.