SES KASETLERİNİN MUHATAPLARI KAMUOYUNU İKNA EDİCİ AÇIKLAMA YAPMALI

Saadet Partisi Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Necmettin Çalışkan beraberinde İl Başkanı Hamza Çalışkan, Reyhanlı İlçe Başkanı İbrahim Göçmez, Reyhanlı Belediye Başkan Adayı Abdurrezzak Dönmez ve bazı partililerle Kumlu ve Reyhanlı ilçelerinde esnaf ve Çakıryiğit, Oğulpınar daha birçok köyleri gezerek ev ziyaretleri gerçekleştirdi.

SES KASETLERİNİN MUHATAPLARI KAMUOYUNU İKNA EDİCİ AÇIKLAMA YAPMALI
Güne Antakya ev ve esnaf toplantılarıyla başlayan Çalışkan ardından Kumlu ve Reyhanlı halkıyla bir araya geldi. Çalışkan ev toplantılarında genel değerlendirmelerde bulunarak, kendilerinin milli ve manevi değerler doğrultusunda taviz vermeden çalıştıklarını belirtti. Hatay’ın büyükşehir olduğu için geçtiğimiz seçimlerden farklı bir seçim olacağını altını çizen Çalışkan, “İktidar diyor ki biz bundan sonra Antakya köprübaşındaki vatandaşa hangi hizmeti götürüyorsak, Hatay’ın en ücra köyündeki vatandaşımıza da aynı hizmeti götüreceğiz. Bende diyorum ki aynı hizmeti her yere götüremezsiniz.  Büyük şehir yasasını iyi niyetle çıkarmadılar. Ne için çıkardılar? Doğuda Oslo görüşmeleri vardı. Alamadığımız Büyükşehirleri köylünün oyu da dâhil olsun ki alalım. Sakladıkları bazı şeylerde var ki, nasıl ki Antakya’da oturan adam çevre temizlik vergisi veriyorsa, köylerdeki kardeşlerim de bunun gibi vergileri ödeyecek. Büyükşehir demek daha çok vergi, emlak atık su vergisi, daha çok su parası demektir. Köyde oturan kardeşim bahçesini, avlu duvarını bile çevirirken belediyeden izin almak zorunda kalacak. Bugüne kadar şunu yaptık bunu yaptık diyorlar ama karın doyuracak icraatları da yok. Ülkede bir istihdam problemi var. Asıl hizmet, istihdam alanı, iş alanı oluşturmaktır. Böyle bir şey yok. Herkes başka illere başka ülkelere çocuğunu çalışmaya gönderiyor. Bu memleket pansuman tedbirlerle kalkınıyor. Göz boyama işlerle bir yere varılmaz. Kredi kartından insanlar intihar ediyor. Aileler dağılıyor, boşanmalar artıyor. Cinayet işleniyor, adliyelere suçlu sığmıyor, adliye sarayları yapılıyor. İnsanlar işsiz, huzursuz, mutsuz olduğu için tüm bunlar yaşanıyor.Lütfü Savaş’a gel, sen Antakya belediye başkanı adayı ol dediler. O ise hayır, ya büyükşehir verirsiniz ya da giderim dedi ve gitti. Yoksa kabul etseydi kalırdı. Lütfü Savaş’ın bu hareketi de ilkesizliktir. Sen bir partide dur dur istediğin adaylık olmayınca hemen bir başka partiye git. Bu kadar hızlı saf mı değiştirilir. Onunda ne olduğu ortaya çıktı.Biz kazanmadıktan sonra ha o kazanmış, ha o, bir farkı yok. Çünkü iki tane Ak Partili aday var karşımızda. Biri Ak Partinin Ak Partideki adayı, diğeri Ak Partinin CHP’deki adayı, işin özü budur. Şimdi bütün işimiz gücümüz sorunumuz kalmadı. ABD’de yaşayan adam Türkiye’nin en büyük düşmanı olmuş. 12 yıldır aklın neredeydi? Bu kadar süredir kuzu sarması, can ciğer oldun, her türlü işbirliği yaptın. Bugün gelmiş bu adam yanlış adammış, biz safmışız! Be adam nerdeydin demezler mi? 12 yıldır yargıyı da, iç politikayı da, dış politikayı da perişan etmişsin. Bugün bas bas bağırıyorsun.
 
 Bugüne kadar önlemleri neden almadın.
 Hani ekonomi sağlamdı. Faiz lobisi diye bağırıyorsun. Her yıl 50 katrilyon sadece faiz parayı faiz lobisine ödüyorsun. Bunu neden söylemiyorsun. Milleti neden aldatıyorsun! Ses kayıtları rüşvet yolsuzluk iddiaları ortaya atılınca iddiayı ortaya atanları suçluyorsun. Bu bakanları neden görevden aldın öyle ise? Komplo var diyorsun da nerede ispatla göster bakalım. Neden rüşvet yok hırsızlık yok demiyorsun? Hâkimler savcılar neden görev yerleri değişiyor? Ergenekoncular neden serbest bırakılıyor? Hani darbeciler hesap verecekti biz serbest bırakın diye mi referandumda evet dedik. Cevabı sandıkta göreceksiniz diyor bizde diyoruz ki ey millet cevabı sandıkta verelim. Çok şımardılar” diye konuştu.Çalışkan son olarak bazı projelerinden bahsederek, “Tarım kooperatifleri kurarak tarımı, çiftçiliği yeniden canlandıracağız. Her mahalleye ve köye taziye evi, çok amaçlı salon, sebil su çeşmesi, spor alanları, gezici aşevi, hasta yakınları için konuk evleri yapacağız diyerek projelerini anlattı.Rakip adaylar internetten buldukları resimleri ile hayal proje ürettiklerini savunan Çalışkan, “Projeyi konuşmak sorun değil. Önemli olan icraattır. Biz yapamayacağımız şeylerin sözünü vermediğimiz gibi köklü büyük sorunları çözeceğiz. Geçmişimde bunu ispatladık. Bugün rakip adaylar ellerine fırsat geçtiği halde bunu değerlendirmemişlerdir. Eğer bu imkânlar Saadete verilirse geçmişte olduğu gibi bugünde en iyi hizmetleri saadetle gerçekleştireceğiz. Tabi ki sonucu Allah tayin eder. Bizim görevimiz bunları sizinle paylaşmaktır. Ama her seçimde sürprizler olur” Şeklinde konuştu.