SEVGİ PARKI NDA FESTİVAL GÖRÜNTÜLERİ

Gezi Parkı protestolarına destek amacıyla Antakya'daki Sevgi Parkı'nda çadır kurarak yaşam alanı oluşturan eylemciler, her gün düzenledikleri etkinliklerle coşkulu bir atmosfer yaratmalarıyla dikkat çekiyor.  
SEVGİ PARKI NDA FESTİVAL GÖRÜNTÜLERİ
Program dahilinde her gün akşam saatlerinde kortej eşliğinde Abdullah Cömert'in öldürüldüğü mekana giden ve katilleri bulunup yargılanana kadar eylemlere devam yemini eden kalabalık kitle, tekrar Sevgi parkında bir araya geliyor ve müzik dinletileriyle festival tadında etkinlikleri hayata geçiriyor. Önceki gün yerel müzik grubunun sahne aldığı Sevgi Parkı'nda yine coşkulu anlar yaşandı. Ellerinde Türk bayraklarıyla konserde yer alan  çok sayıda vatandaş, şarkılara eşlik  ederek coşkuya  coşku katıyor.
       
 
 
    Önceki gün düzenlenen konser ardından kısa bir konuşma yapan Hatay Halkevi üyesi Mahir Mansuroğlu, eylemlere katılarak korna çalan araçlara para cezaları kesilmesinin yasal olmadığını söyledi. Mansuroğlu, konu ile ilgili açıklamasında şunlara yer verdi.Şayet bir kişi kasti olarak  sürekli korna çalıp çevreyi rahatsız ediyorsa bu suçtur, ancak  Antakya'da, Adana'da, Ankara'da, İzmir'de İstanbul'da binlerce kişi aynı anda korna çalıyorsa bu siyasi bir eylemdir, tepkidir, bizim anayasal hakkımızdır. Bu hakkı uluslararası sözleşmelerden alıyoruz. Kesilen para cezaları ile ilgili Antakya Sulh Ceza Mahkemesine itiraz dilekçelerimizi sunacağız.”